21. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI

21. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI

Serdecznie zapraszamy na 21. LEKCJĘ NIEGRZECZNOŚCI, która odbędzie się już jutro o godzinie 15.00 na Stadionie w Pruszczu Gdańskim. Wstęp wolny.

Tematem 21. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI będą PRZYGODY PSZCZÓŁKI MAI oraz jej bunt na pszczelą dyscyplinę (Cz.1 Ucieczka). W roli Mai - Agata Bykowska, Gucia - Piotr Biedroń. Przyjaciele z łąki: Sylwia Góra-Weber i Maciej Konopiński. Opiekę artystyczną nad 21. LEKCJĄ objęła Dorota Androsz (scenariusz, reżyseria).

O 21. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI

Gdzieś jest, lecz nie wiadomo gdzie 
Świat, w którym baśń ta dzieje się, 
Maleńka pszczółka mieszka w nim 
Co wieść chce wśród owadów prym.

„Witajcie Kochane Dzieciaki, dzisiaj w ulu jest wielkie poruszenie, bo z jajeczek wykluwają się młode pszczółki. Wśród nich jestem ja, żółto - czarna rezolutna Maja!"

Pszczółka Maja, zaraz po urodzeniu ma mnóstwo pytań i nie zawaha się ich zadać, co działa na nerwy wszystkim ciężko pracującym mieszkańcom ula. Jedynie ciągle głodny truteń Gucio rozumie ciekawość Mai i natychmiast staje się jej przyjacielem na żądło i miód. Niestety przekorna natura Mai nie mieści się w ramach pszczelej dyscypliny, którą próbuje jej wbić do małej główki cięta jak osa nauczycielka Klementyna, dlatego nasza bohaterka postanawia odważnie wyfrunąć z ula, by na własne skrzydło przekonać się o tym jak barwny jest świat owadów.

Uskrzydlająca opowieść o buncie i dorastaniu na łące pełnej niebezpieczeństw, ale również potężna dawka znakomitej zabawy i pozytywnych emocji. Pełna uroku Maja nieustannie dziwi się światu i zgłębia jego tajemnice wspólnie z przyjaciółmi, którzy przeżywają z nią duże pszczele radości i małe zakrapiane miodem smutki.

Poznajcie rezolutną pszczółkę Maję i jej przyjaciół:
Gucia - obżartucha i śpiocha. Klementynę - pszczołę ostrą jak osa. Chrząszcza Pepika z rodu czerwczyków - amatora curlingu. Bąka Jana Krzysztofa - wytrawnego wioślarza. Ważkę Migotkę - mistrzynię szermierki. Chrząszcza Teodora - potężnego i silnego zawodnika footballu amerykańskiego. Oraz Modliszkę Iffi - emerytowaną baletnicę.

Tę pszczółkę, którą tu widzicie, zowią Mają, 
Wszyscy Maję znają i kochają. 
Maja fruwa tu i tam 
Świat swój pokazując nam. 
Dziś spotka Was maleńka, zwinna pszczółka Maja, 
Śmiała, sprytna, rezolutna Maja 
Mała przyjaciółka Maja 
Maju, Maju, Maju, Maju
Maju cóż zobaczymy dziś?

O LEKCJACH NIEGRZECZNOŚCI

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI to przegląd literatury starszej i nowszej w formie udramatyzowanych czytań z domieszką magii teatru, których wspólnym mianownikiem jest różnorako pojmowany, obecny w literaturze dziecięcej od zawsze, „bohater niepokorny".

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI przeznaczone są dla widzów od 6 roku życia.