24. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI

24. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI

Serdecznie zapraszamy na 24. LEKCJĘ NIEGRZECZNOŚCI, która odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 14.00 na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim. Wstęp wolny.

Tematem 24. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI będą PRZYGODY PSZCZÓŁKI MAI (Cz.4, KARNAWAŁ KWIATÓW). Lekcję poprowadzą: Agata Bykowska, Sylwia Góra-Weber, Marta Herman, Piotr Biedroń, Maciej Konopiński i Piotr Łukawski. Opiekę artystyczną nad 24. LEKCJĄ objęła Dorota Androsz (scenariusz, reżyseria i opracowanie muzyczne).

O 24. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI

Na łące raz w roku odbywa się bardzo ważne święto. Karnawał kwiatów. Pszczółki z wyjątkową starannością podchodzą do przygotowań już kilka tygodni wcześniej. Jest to najlepszy czas, aby podziękować kwiatom, że tak pięknie kwitną i dzielą się z pszczółkami pysznym nektarem, z którego te z kolei mogą robić zdrowy miód. Również inne owady starają się wzbogacić program artystyczny święta i zaistnieć wiedząc, że częścią obchodów jest wybór królowej kwiatów. Jedynym owadem, który może zapanować nad chaosem podczas przygotowań jest oczywiście Maja, która podczas swojej długiej wędrówki nauczyła się, że do każdego owada trzeba podchodzić w sposób indywidualny. A co się stanie, jeśli nagle pani Klementyna zachoruje i Królowa Pszczół wyznaczy Maję na następczynię nauczycielki? Co się stanie, jeśli władczyni rozkaże Guciowi, aby przejął obowiązki Mai związane z przygotowaniami do karnawału? Czy bal w tym roku odbędzie się? Czy Gucio sprosta zadaniu czy raczej zje cały miód przeznaczony na obchody i zaśnie pod makiem? Kto w tym roku zostanie królową kwiatów? Na te pytania znajdziecie pachnącą kwiatami odpowiedź w czwartej części PRZYGÓD PSZCZÓŁKI MAI pt. KARNAWAŁ KWIATÓW, na który zapraszają pozostające w niepewności kwiaty oraz znane Wam już doskonale pszczółki, żuczki, koniki polne, robaczki świętojańskie, pająki, mrówki, ważki i muchy. Tym razem dowiecie się, czy prawdziwym jest przysłowie „prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”.

O LEKCJACH NIEGRZECZNOŚCI

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI to przegląd literatury starszej i nowszej w formie udramatyzowanych czytań z domieszką magii teatru, których wspólnym mianownikiem jest różnorako pojmowany, obecny w literaturze dziecięcej od zawsze, „bohater niepokorny".

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI przeznaczone są dla widzów od 6 roku życia.