14. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI

14. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI

Serdecznie zapraszamy na 14. LEKCJĘ NIEGRZECZNOŚCI, która odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 13.00 na Scenie Kameralnej w Sopocie.

Tematem 14. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI będzie WIELKA KSIĘGA UCZUĆ Grzegorza Kasdepke. Lekcję poprowadzą: Justyna Bartoszewicz, Agata Bykowska, Katarzyna Kaźmierczak Jakub Mróz, Piotr Witkowski oraz Piotr Biedroń. Czytanie wyreżyseruje Dorota Androsz.

Po Lekcji odbędą się warsztaty teatralne nawiązujące do tematyki czytanego tekstu. Ilość miejsc jest ograniczona. Konieczne są wcześniejsze zapisy pod adresem: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl

O 14. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI

W przedszkolu pojawia się pani Miłka, nauczycielka do zadań specjalnych, ekspertka w dziedzinie emocji. Pani Miłka przyprowadza ze sobą nietypowego pomocnika - Misia Teatralnego, który w każdą niedzielę gra spektakle dla dzieci, natomiast w dni powszednie zgodził się brać udział w zajęciach w przedszkolu. Całusy Rozalki, zazdrość o grzywkę, gniew Bodzia, strach Zosi, wstrętny rozgotowany por to tylko niektóre z problemów, z jakimi przyjdzie im się zmierzyć... Czasem atmosfera w przedszkolu trochę się psuje... Na szczęście dzieci mają super przedszkolankę - panią Miłkę. Ona potrafi dać sobie radę ze wszystkim - ułagodzi naburmuszonego Bodzia, ośmieli Grzesia, zorganizuje przedstawienie teatralne, a nawet wypędzi duchy! Tej grupy przedszkolaków po prostu nie da się nie lubić. WIELKA KSIĘGA UCZUĆ to zbiór opowiadań poświęconych uczuciom, miedzy innymi tęsknocie, poczuciu krzywdy, wstydu, radości. Posłuchajcie tych historii, a żadne uczucia nie będą Wam już straszne!

W roli dzieciaków z pewnego przedszkola: Justyna Bartoszewicz, Agata Bykowska, Jakub Mróz, Piotr Witkowski
Pani Miłka, nauczycielka do zadań specjalnych: Katarzyna Kazimierczak
Ze specjalnym udziałem Misia Teatralnego grającego w spektaklu dla dorosłych (G)DZIE - CI FACECI, w tej roli Piotr Biedroń.

O LEKCJACH NIEGRZECZNOŚCI

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI to przegląd literatury starszej i nowszej w formie udramatyzowanych czytań z domieszką magii teatru, których wspólnym mianownikiem jest różnorako pojmowany, obecny w literaturze dziecięcej od zawsze, „bohater niepokorny".

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI przeznaczone są dla widzów od 6 roku życia. Koszt jednej Lekcji wynosi 11 zł (konieczne wcześniejsze rezerwacje w kasach biletowych).

PROMOCJA

Dla posiadaczy wejściówek oraz karnetów na LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI Teatr Wybrzeże przygotował atrakcyjne zniżki - 5 zł rabatu na bilety na spektakle z repertuaru Teatru Wybrzeże (warunkiem skorzystania z promocji jest okazanie wejściówki lub karnetu).