10. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI

10. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI

Serdecznie zapraszamy na 10. LEKCJĘ NIEGRZECZNOŚCI, która odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 13.00 na Scenie Kameralnej w Sopocie.

Tematem 10. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI będzie PINOKIO Carla Collodiego. Lekcję poprowadzą: Dorota Androsz, Agata Bykowska, Anna Kociarz, Piotr Chys, Jakub Mróz oraz Marek Tynda. Czytanie wyreżyseruje Ewelina Marciniak.

Po Lekcji odbędą się warsztaty teatralne nawiązujące do tematyki czytanego tekstu. Ilość miejsc jest ograniczona. Konieczne są wcześniejsze zapisy pod adresem: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl

O 10. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI

„Trudno jest być naprawdę nieposłusznym; obecnie panuje moda na bunt, co czyni z buntu coś płaskiego jak talerz" - tak o przygodach pajacyka wyrzeźbionego z serca drzewa, Pinokia, opowiada Lisica. Tytułowy bohater natychmiast po przebudzeniu pragnie uciec od swojego ojca. Wydaje się, że w tym pędzie za przygodą nic nie zatrzyma już dziś Pinokia, i dziś jak nigdy rozumiemy jego pragnienie wolności i niechęć do bycia takim samym jak wszyscy. Jakim pokusom dziś ulega Pinokio? Dlaczego dziś Pinokio kłamie? I w końcu jakie marzenie Pinokia pozwala mu się zmienić z pajacyka w człowieka?

Carlo Collodi (ur. 1826 zm. 1890) - właściwie Carlo Lorenzini, włoski pisarz, dziennikarz, satyryk, tłumacz. Znany głównie jako autor książek dla dzieci i twórca postaci Pinokia.

O LEKCJACH NIEGRZECZNOŚCI

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI to przegląd literatury starszej i nowszej w formie udramatyzowanych czytań z domieszką magii teatru, których wspólnym mianownikiem jest różnorako pojmowany, obecny w literaturze dziecięcej od zawsze, „bohater niepokorny".

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI przeznaczone są dla widzów od 6 roku życia. Koszt jednej Lekcji wynosi 11 zł (konieczne wcześniejsze rezerwacje w kasach biletowych).

PROMOCJA

Dla posiadaczy wejściówek oraz karnetów na LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI Teatr Wybrzeże przygotował atrakcyjne zniżki - 5 zł rabatu na bilety na spektakle z repertuaru Teatru Wybrzeże (warunkiem skorzystania z promocji jest okazanie wejściówki lub karnetu).