SEANS

Noel Coward

Zapraszamy Państwa na wieczór z duchami. Nie, nie będziemy straszyć. Ta komedia arcymistrza gatunku Noela Cowarda to pretekst do wybornej zabawy odwiecznymi damsko-męskimi konfliktami, z niegłupim jednak podtekstem. Karol, popularny pisarz i nieuznający granic artysta, dla poszerzenia spektrum swoich doświadczeń, organizuje wraz ze swą żoną seans spirytystyczny. Wieczór zapowiada się rozkosznie, jednak wkraczanie na niebezpieczne terytoria nie zawsze uchodzi bezkarnie. Madame Arcati, ekscentryczne medium sprowadza do przytulnego domku nową-starą lokatorkę. A potem napięcie rośnie...

Noel Coward (ur. 1899 zm. 1973) - brytyjski reżyser teatralny, dramaturg, scenarzysta filmowy i aktor. Coward utrwalił się w powszechnej świadomości głównie jako twórca rewii, komedii i musicali. Do charakterystycznych dla tego twórcy dramatów można zaliczyć m.in. ŻYCIE PRYWATNE i SEANS. Sztuki Cowarda opowiadają o iluzoryczności więzi społecznych oraz o głębi indywidualnego doświadczenia wobec przyjętego sztampowego konwenansu.

Adam Orzechowski (ur. 1957) - reżyser. Absolwent Wydziału Reżyserii PWST w Krakowie. W latach 2000-2005 dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Od 2006 roku dyrektor Teatru Wybrzeże. Powołał do życia Festiwal Prapremier i Festiwal Wybrzeże Sztuki. W Teatrze Wybrzeże wyreżyserował m.in. FARSĘ Z WALWORTH Endy Walsha, INTYMNE LĘKI Alana Ayckbourna, TAJEMNICZĄ IRMĘ VEP Charlesa Ludlama, FAZĘ DELTA Radosława Paczochy oraz BABĘ CHANEL Nikołaja Kolady.

 • Premiera: - Scena Kameralna
 • Czas trwania: 1 godzina 40 minut (bez przerw)
  • Przekład: Irena Babel
  • Reżyseria: Adam Orzechowski
  • Scenografia: Magdalena Gajewska
  • Przygotowanie wokalne: Anna Domżalska
  • Opracowanie muzyczne: Dorota Androsz
  • Inspicjent, sufler: Jerzy Gutarowski
  • Projekt plakatu: Miroslaw Adamczyk

  Aktualności

  • Zdjęcie artykułu SEANS w programie KULTURA DOSTĘPNA

   SEANS w programie KULTURA DOSTĘPNA

   Zapraszamy Państwa na kolejny spektakl z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy prezentowany w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA 2019. W najbliższą niedzielę, 27 października o godzinie 16:30 na Scenie Kameralnej w Sopocie zaprezentujemy spektakl SEANS Noela Cowarda w reżyserii Adama Orzechowskiego.
   Więcejo "SEANS w programie KULTURA DOSTĘPNA"
  • Zdjęcie artykułu 100. SEANS

   100. SEANS

   Serdecznie zapraszamy na 100. SEANS Noela Cowarda w reżyserii Adama Orzechowskiego z Grzegorzem Gzylem w roli głównej. Prezentacja jubileuszowego spektaklu odbędzie się dzisiaj o godzinie 19.00 na Scenie Kameralnej.
   Więcejo "100. SEANS"
  • Zdjęcie artykułu Majówka w Teatrze Wybrzeże

   Majówka w Teatrze Wybrzeże

   Serdecznie zapraszamy na majówkę w Teatrze Wybrzeże, która potrwa od piątku, 28 kwietnia do niedzieli, 7 maja. W jej ramach zaprezentujemy Państwu 6 znakomitych tytułów – SEANS, PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA, MAPĘ I TERYTORIUM, BABĘ CHANEL, spektakl FAHRENHEIT 451, INTYMNE LĘKI oraz 31. LEKCJĘ NIEGRZECZNOŚCI. 
   Więcejo "Majówka w Teatrze Wybrzeże"
  • Zdjęcie artykułu Warsztat do spektaklu SEANS

   Warsztat do spektaklu SEANS

   Serdecznie zapraszamy na warsztat do spektaklu SEANS, który odbędzie się w poniedziałek, 24 kwietnia o godzinie 19.00 w Czarnej Sali. 
   Więcejo "Warsztat do spektaklu SEANS"
  • Zdjęcie artykułu Zakochani w Teatrze

   Zakochani w Teatrze

   RAJ DLA OPORNYCH i SEANS - to znakomite propozycje Teatru Wybrzeże na Walentynki. Po każdym spektaklu zapraszamy Państwa na lampkę wina. Ale to nie wszystko! Walentynkowy bilet upoważnia do 10 procentowego rabatu w restauracji Cafe Ferber w Gdańsku i Sopocie (konieczne wcześniejsze rezerwacje - 791010005 Gdańsk, 784040005 Sopot).
   Więcejo "Zakochani w Teatrze"
  • Zdjęcie artykułu Teatr Wybrzeże w podsumowaniu Dziennika Teatralnego

   Teatr Wybrzeże w podsumowaniu Dziennika Teatralnego

   Miło nam poinformować, że Teatr Wybrzeże został doceniony w podsumowaniu mijającego sezonu, sporządzonym przez Katarzynę Gajewską z Dziennika Teatralnego Trójmiasto. 
   Więcejo "Teatr Wybrzeże w podsumowaniu Dziennika Teatralnego"
  • Zdjęcie artykułu Siódmy sezon Sceny Letniej

   Siódmy sezon Sceny Letniej

   Trwa siódmy sezon Sceny Letniej w Pruszczu Gdańskim.
   Więcejo "Siódmy sezon Sceny Letniej"
  • Zdjęcie artykułu Jubileuszowy SEANS

   Jubileuszowy SEANS

   Serdecznie zapraszamy na 50. SEANS w reżyserii Adama Orzechowskiego z Grzegorzem Gzylem w roli głównej. Prezentacja jubileuszowego spektaklu odbędzie się już jutro o godzinie 16.00 na Scenie Kameralnej w Sopocie.
   Więcejo "Jubileuszowy SEANS"
  • Zdjęcie artykułu Ukłon w stronę widza wybrednego - o SEANSIE na łamach magazynu Zwierciadło

   Ukłon w stronę widza wybrednego - o SEANSIE na łamach magazynu Zwierciadło

   „Na moim teatralnym szlaku Polski tym razem znalazł się Sopot i Scena Kameralna Teatru Wybrzeże, na której już ponad rok grany jest słynny SEANS Noela Cowarda w reżyserii Adama Orzechowskiego.
   Więcejo "Ukłon w stronę widza wybrednego - o SEANSIE na łamach magazynu Zwierciadło"
  • Zdjęcie artykułu SEANS w 27. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

   SEANS w 27. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

   Dzisiaj o godzinie 21.15 na Scenie Kameralnej w Sopocie odbędzie się 27. Dyskusyjny Klub Teatralny poświęcony SEANSOWI Noela Cowarda. Weźmie w nim udział reżyser Adam Orzechowski oraz zespół aktorski. Wstęp wolny. Zapraszamy!
   Więcejo "SEANS w 27. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym"
  • Zdjęcie artykułu Teatr Wybrzeże doceniony w ankiecie miesięcznika Teatr

   Teatr Wybrzeże doceniony w ankiecie miesięcznika Teatr

   Z przyjemnością informujemy, że Teatr Wybrzeże został doceniony w tegorocznej ankiecie miesięcznika Teatr „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2013/2014". Krytycy teatralni wyróżnili MARTWE DUSZE, Janusza Wiśniewskiego, Jerzego Satanowskiego, Agatę Bykowską i Radosława Paczochę.
   Więcejo "Teatr Wybrzeże doceniony w ankiecie miesięcznika Teatr"
  • Zdjęcie artykułu SEANS na Scenie Letniej

   SEANS na Scenie Letniej

   Dzisiaj o godzinie 21.00 na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim zaprezentujemy SEANS Noela Cowarda w reżyserii Adama Orzechowskiego. Wstęp wolny. Zapraszamy!
   Więcejo "SEANS na Scenie Letniej"
  • Zdjęcie artykułu Scena Letnia na półmetku

   Scena Letnia na półmetku

   Szósty sezon Sceny Letniej Teatru Wybrzeże jest już na półmetku. Do tej pory zagraliśmy cztery spektakle, które wypełniona po brzegi widownia przyjęła niezwykle entuzjastycznie nagradzając aktorów wielominutowymi brawami. Przed nami jeszcze cztery wieczory na Scenie Letniej, w tym jeden prapremierowy - w sobotę, 16 sierpnia zaprezentujemy Państwu AKT RÓWNOLEGŁY Dereka Benfielda...
   Więcejo "Scena Letnia na półmetku"
  • Zdjęcie artykułu Szósty sezon Sceny Letniej

   Szósty sezon Sceny Letniej

   Dzisiaj ponownie otwieramy Scenę Letnią Teatru Wybrzeże!
   Więcejo "Szósty sezon Sceny Letniej"
  • Zdjęcie artykułu SEANS - recenzja z portalu teatralny.pl

   SEANS - recenzja z portalu teatralny.pl

   „Z okazji otwarcia nowego sezonu Adam Orzechowski obdarował widzów Teatru Wybrzeże niezłą niespodzianką. A to wszystko za sprawą adaptacji SEANSU Noëla Cowarda.
   Więcejo "SEANS - recenzja z portalu teatralny.pl"
  • Zdjęcie artykułu Premiera SEANSU

   Premiera SEANSU

   Dzisiaj o godzinie 19.00 na Scenie Kameralnej w Sopocie odbędzie się premiera SEANSU Noela Cowarda. Spektakl wyreżyserował Adam Orzechowski, scenografię przygotowała Magdalena Gajewska. Premiera spektaklu zainauguruje sezon artystyczny 2013/2014 w Teatrze Wybrzeże.
   Więcejo "Premiera SEANSU"
  • Zdjęcie artykułu Wystawa plakatów Andrzeja Krajewskiego

   Wystawa plakatów Andrzeja Krajewskiego

   Dzisiejszej premierze SEANSU będzie towarzyszyło otwarcie wystawy z cyklu AUTORZY NASZYCH PLAKATÓW - ANDRZEJ KRAJEWSKI: TAMTE SEANSE, TAMTE KOBIETY, TAMTEN DUCH.
   Więcejo "Wystawa plakatów Andrzeja Krajewskiego"