MARY PAGE MARLOWE

Tracy Letts

MARY PAGE MARLOWE to fascynujący w swojej zagadkowości portret kobiety, a równocześnie współczesny moralitet, którego karty rozrzucone są na przestrzeni blisko siedemdziesięciu lat. Autor odsłania je w sposób niechronologiczny, odnosząc się do różnych okresów życia tytułowej bohaterki, przez co sztuka działa jak mechanizm pamięci. Stopniowo przywoływane, pozornie niepowiązane ze sobą zdarzenia, z czasem układają się jednak w znaczącą całość. Patrzymy na nie podobnie jak Mary Page, która przypominając je sobie, usiłuje zrozumieć sens własnego życia.

W zamiarze autora tytułową postać gra kilka aktorek, a każda z nich prezentuje nie tylko inny etap życia, ale także dystans nas samych do siebie z przeszłości. Tak jakby ludzka tożsamość budowana była przez wiele, nie zawsze podobnych do siebie osobowości, zwykle jednak noszących to samo imię.  

Spektakl zalecany dla widzów od 16 roku życia.

Licencja za zgodą Abrams Artists Agency, 275 Seventh Ave./26th Floor, New York, NY 10001, USA
Światowa premiera MARY PAGE MARLOWE w Steppenwolf Theatre Company, Chicago: dyrektor artystyczny: Anna Shapiro, dyrektor zarządzający: David Schmitz

 • Prapremiera: - Duża Scena
 • Czas trwania: 1 godzina 45 minut (bez przerw)
 • Sezon 2021/2022

Aktualności

 • Zdjęcie artykułu Wielka Zbiórka Książek w Teatrze Wybrzeże

  Wielka Zbiórka Książek w Teatrze Wybrzeże

  Drodzy widzowie! Do 20 maja trwa w naszym Teatrze Wielka Zbiórka Książek organizowana przez Fundację Zaczytani.org. Dla tych, którzy w tym czasie przyniosą do kas Teatru Wybrzeże choć jeden tom, czeka specjalna oferta: bilety na spektakle FAHRENHEIT 451, MARY PAGE MARLOWE oraz ŚMIERĆ BIAŁEJ POŃCZOCHY w cenie 20 zł za sztukę.
  Więcejo "Wielka Zbiórka Książek w Teatrze Wybrzeże"
 • Zdjęcie artykułu MARY PAGE MARLOWE w programie KULTURA DOSTĘPNA

  MARY PAGE MARLOWE w programie KULTURA DOSTĘPNA

  Zapraszamy Państwa na kolejny spektakl z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy prezentowany w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA. Dzisiaj o godzinie 19:00 na Dużej Scenie zaprezentujemy spektakl MARY PAGE MARLOWE.
  Więcejo "MARY PAGE MARLOWE w programie KULTURA DOSTĘPNA"
 • Zdjęcie artykułu MARY PAGE MARLOWE w 44. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

  MARY PAGE MARLOWE w 44. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

  Zapraszamy Państwa na 44. Dyskusyjny Klub Teatralny poświęcony spektaklowi MARY PAGE MARLOWE Tracy'ego Lettsa. Weźmie w nim udział reżyser Adam Orzechowski i zespół aktorski. Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godzinie 21.00 na Dużej Scenie. Wstęp wolny.
  Więcejo "MARY PAGE MARLOWE w 44. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym"
 • Zdjęcie artykułu Warsztat do spektaklu MARY PAGE MARLOWE

  Warsztat do spektaklu MARY PAGE MARLOWE

  Serdecznie zapraszamy na warsztat do spektaklu MARY PAGE MARLOWE, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 19.00 w Czarnej Sali.
  Więcejo "Warsztat do spektaklu MARY PAGE MARLOWE"
 • Zdjęcie artykułu O MARY PAGE MARLOWE i spektaklu URODZINY na łamach miesięcznika Teatr

  O MARY PAGE MARLOWE i spektaklu URODZINY na łamach miesięcznika Teatr

  Zapraszamy Państwa do lektury fragmentów recenzji naszych dwóch spektakli na łamach październikowego numeru miesięcznika Teatr. Autorem tekstu jest krytyk teatralny Jacek Wakar.
  Więcejo "O MARY PAGE MARLOWE i spektaklu URODZINY na łamach miesięcznika Teatr"
 • Zdjęcie artykułu MARY PAGE MARLOWE – po prapremierze

  MARY PAGE MARLOWE – po prapremierze

  W miniony piątek na Dużej Scenie odbyła się prapremiera spektaklu MARY PAGE MARLOWE Tracy'ego Lettsa w reżyserii Adama Orzechowskiego. Miło nam poinformować, że przedstawienie spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej.
  Więcejo "MARY PAGE MARLOWE – po prapremierze "
 • Zdjęcie artykułu MARY PAGE MARLOWE - prapremiera!

  MARY PAGE MARLOWE - prapremiera!

  Dzisiaj o godzinie 20.30 na Dużej Scenie odbędzie się prapremiera spektaklu MARY PAGE MARLOWE Tracy'ego Lettsa w reżyserii Adama Orzechowskiego.
  Więcejo "MARY PAGE MARLOWE - prapremiera!"