G®upa Laokoona

Tadeusz Różewicz

Opowieść o sztuce, polityce i głupocie, a wszystko to w popkulturowej oprawie. Zremasterowana oraz zaktualizowana wersja spektaklu z 2007 roku. Nowa przestrzeń, nowe obrazki, nowe dźwięki i sprawdzona jakość.

Za reżyserię G®UPY LAOKOONA Jarosław Tumidajski otrzymał w 2008 roku Nagrodę Teatralną Marszałka Województwa Pomorskiego. Spektakl ten został również uznany przez portal trójmiasto.pl za najlepsze przedstawienie roku 2007.

 • Premiera: - Scena Malarnia
 • Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)
 • Tylko dla dorosłych
 • Reżyseria: Jarosław Tumidajski
 • opracowanie muzyczne: Jarosław Tumidajski
 • Scenografia: Mirek Kaczmarek
 • video: Mirek Kaczmarek
 • Ruch sceniczny: Anka Jankowska

Aktualności

 • Zdjęcie artykułu Zakończył się przegląd 5xBaka

  Zakończył się przegląd 5xBaka

  Wczoraj zakończył się przegląd spektakli z udziałem jednego z najwybitniejszych polskich aktorów, laureata wielu prestiżowych nagród, gwiazdy naszego teatru - Mirosława Baki, który już od 25 sezonów jest twarzą Teatru Wybrzeże. Miło nam poinformować, że wszystkie spektakle prezentowane w ramach przeglądu cieszyły się ogromną frekwencją.
  Więcejo "Zakończył się przegląd 5xBaka"
 • Zdjęcie artykułu 5xBaka

  5xBaka

  Trwa przegląd spektakli z udziałem jednego z najwybitniejszych polskich aktorów, laureata wielu prestiżowych nagród, gwiazdy naszego teatru - Mirosława Baki, który już od 25 sezonów jest twarzą Teatru Wybrzeże. Za nami prezentacja G®UPY LAOKOONA, SEKSU DLA OPORNYCH, NA POCZĄTKU BYŁ DOM, CZAROWNIC Z SALEM, otwarcie wystawy MIROSŁAW BAKA: Z WYBRZEŻOWEGO ĆWIERĆWIECZA...
  Więcejo "5xBaka"
 • Zdjęcie artykułu 5xKOLAK

  5xKOLAK

  Trwa przegląd spektakli z udziałem jednej z najwybitniejszych polskich aktorek, laureatki wielu prestiżowych nagród, gwiazdy naszego teatru - Doroty Kolak, która w tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia pracy artystycznej na scenach Teatru Wybrzeże. Za nami prezentacja NASZYCH NAJDROŻSZYCH, G®UPY LAOKOONA, ZMIERZCHU BOGÓW, spotkanie aktorki z widzami oraz wernisaż wystawy 75xKOLAK.
  Więcejo "5xKOLAK"
 • Zdjęcie artykułu Mirek Kaczmarek nominowany do Paszportów Polityki

  Mirek Kaczmarek nominowany do Paszportów Polityki

  Z radością informujemy, że scenograf Mirek Kaczmarek został nominowany do tegorocznej edycji Paszportów Polityki!
  Więcejo "Mirek Kaczmarek nominowany do Paszportów Polityki"
 • Zdjęcie artykułu G®UPA LAOKOONA na Różewicz Open Festiwal

  G®UPA LAOKOONA na Różewicz Open Festiwal

  Miło nam poinformować, że G®UPA LAOKOONA Tadeusza Różewicza w reżyserii Jarosława Tumidajskiego bierze udział w IV edycji Różewicz Open Festiwal. Prezentacja spektaklu odbędzie się dzisiaj o godzinie 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Zapraszamy!
  Więcejo "G®UPA LAOKOONA na Różewicz Open Festiwal"
 • Zdjęcie artykułu G®UPA LAOKOONA w TEATRZE KONESERA

  G®UPA LAOKOONA w TEATRZE KONESERA

  Miło nam poinformować, że G®UPA LAOKOONA Tadeusza Różewicza w reżyserii Jarosława Tumidajskiego weźmie udział w przeglądzie TEATR KONESERA. Prezentacja spektaklu odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 17.00 i 20.00 w Teatrze Małym w Tychach.
  Więcejo "G®UPA LAOKOONA w TEATRZE KONESERA"
 • Zdjęcie artykułu W krzywym zwierciadle - recenzja G®UPY LAOKOONA

  W krzywym zwierciadle - recenzja G®UPY LAOKOONA

  Zapraszamy Państwa do lektury recenzji G®UPY LAOKOONA prezentowanej ponad tydzień temu na wrocławskim Festiwalu Różewicza. O naszym spektaklu pisze Jarosław Klebaniuk z portalu wywrota.pl.
  Więcejo "W krzywym zwierciadle - recenzja G®UPY LAOKOONA"
 • Zdjęcie artykułu G®UPA LAOKOONA na Festiwalu Sztuk Różewicza

  G®UPA LAOKOONA na Festiwalu Sztuk Różewicza

  G®UPA LAOKOONA Tadeusza Różewicza w reżyserii Jarosława Tumidajskiego weźmie udział w Festiwalu Sztuk Różewicza zorganizowanym w ramach projektu RÓŻEWICZ ROZRZUCONY. Prezentacja spektaklu odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 19.00 na Dużej Scenie Teatru Współczesnego we Wrocławiu.
  Więcejo "G®UPA LAOKOONA na Festiwalu Sztuk Różewicza"
 • Zdjęcie artykułu G®UPA LAOKOONA na Scenie Kameralnej

  G®UPA LAOKOONA na Scenie Kameralnej

  Po kilkumiesięcznej przerwie na Scenę Kameralną wraca znakomita G®UPA LAOKOONA Tadeusza Różewicza w reżyserii Jarosława Tumidajskiego. Spektakl zostanie zaprezentowany w najbliższy czwartek, piątek i sobotę na Scenie Malarnia. Zapraszamy!
  Więcejo "G®UPA LAOKOONA na Scenie Kameralnej"
 • Zdjęcie artykułu Świetna frekwencja w Sopocie

  Świetna frekwencja w Sopocie

  Miło nam poinformować, że spektakle grane w nowej siedzibie Sceny Kameralnej cieszą się olbrzymią popularnością. Średnia frekwencja w ciągu ostatnich 4 miesięcy wyniosła ponad 90 procent!
  Więcejo "Świetna frekwencja w Sopocie"
 • Zdjęcie artykułu G®UPA LAOKOONA na II edycji Różewicz Open Festiwal

  G®UPA LAOKOONA na II edycji Różewicz Open Festiwal

  Spektakl Teatru Wybrzeże - G®UPA LAOKOONA Tadeusza Różewicza w reżyserii Jarosława Tumidajskiego - zaproszony został na II edycję Różewicz Open Festiwal. Prezentacja spektaklu odbędzie się w najbliższą sobotę, 9 października o godzinie 19.00 na regionalnej Scenie Teatru im. Stefana Jaracza w rodzinnym mieście autora - w Radomsku.
  Więcejo "G®UPA LAOKOONA na II edycji Różewicz Open Festiwal"
 • Zdjęcie artykułu Jubileuszowa G®UPA LAOKOONA

  Jubileuszowa G®UPA LAOKOONA

  Serdecznie zapraszamy na pięćdziesiątą G®UPĘ LAOKOONA! Prezentacja jubileuszowego spektaklu odbędzie się w najbliższą środę, 6 października o godzinie 19.00 na Scenie Kameralnej w Sopocie.
  Więcejo "Jubileuszowa G®UPA LAOKOONA"
 • Zdjęcie artykułu Kolejne spektakle w Sopocie

  Kolejne spektakle w Sopocie

  Scena Kameralna Teatru Wybrzeże w Sopocie, której oficjalne otwarcie nastąpi już 18 września, stopniowo rozbudowuje swój repertuar.
  Więcejo "Kolejne spektakle w Sopocie"
 • Zdjęcie artykułu G®UPA LAOKOONA po raz pierwszy w Sopocie

  G®UPA LAOKOONA po raz pierwszy w Sopocie

  Opowieść o sztuce, polityce i głupocie, a wszystko to w popkulturowej oprawie. Zremasterowana oraz zaktualizowana wersja spektaklu z 2007 roku. Nowa przestrzeń, nowe obrazki, nowe dźwięki i sprawdzona jakość. I ta obsada: Dorota Androsz, Mirosław Baka, Monika Chomicka-Szymaniak, Krzysztof Gordon, Jerzy Gorzko, Dorota Kolak, Mirosław Krawczyk, Zbigniew Olszewski.
  Więcejo "G®UPA LAOKOONA po raz pierwszy w Sopocie"