Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że w minioną środę, 19 marca zmarła Teresa Kaczyńska, wieloletnia aktorka Teatru Wybrzeże. Urna z prochami aktorki zostanie wystawiona w środę, 26 marca o godzinie 11.30 w kaplicy na gdańskim Cmentarzu Srebrzysko.
Teresa Kaczyńska po ukończeniu warszawskiej PWST (1957) została zaangażowana do Teatru Wybrzeże i występowała tutaj do roku 2002. Na gdańskiej scenie zagrała wiele ważnych, głównych ról m.in. w spektaklach Zygmunta Hübnera (Clarice i Jane w SPÓJRZ! JA TAŃCZĘ!.., Sonia w ZBRODNI I KARZE, Luzzi w PIERWSZYM DNIU WOLNOŚCI), Jerzego Jarockiego (Marta w MĘCZEŃSTWIE Z PRZYMIARKĄ), Jerzego Golińskiego (Beatrycze w WIELE HAŁASU O NIC, Elsie w ZABAWIE JAK NIGDY), Marka Okopińskiego (Masza w POŁOWCZAŃSKICH SADACH, Studentka w POTĘPIENIU DOKTORA FAUSTA, Desdemona w OTELLU), Zbigniewa Bogdańskiego (Klara w ZEMŚCIE, Gileta w KSIĘŻNICZCE NA OPAK WYWRÓCONEJ), Jerzego Kreczmara (Meg Dillon w ZAKŁADNIKU), Kazimierza Kutza (Marta Feuchtwanger w OPOWIEŚCIACH HOLLYWOODU). Ostatnie role zagrała w NIEBEZPIECZNYCH ZWIĄZKACH Waldemara Zawodzińskiego i HANEMANNIE Izabeli Cywińskiej.
Projekt logo Wojciecha Janickiego (Brandhills) został nagrodzony Grand Prix UDA Annual Int’l Design Competition 2025, a identyfikacja wizualna jego autorstwa dla Teatru Wybrzeże otrzymała nagrodę Silver w kategorii system. Gratulujemy!
Dyrekcja i Zespół Teatru Wybrzeże wyrażają solidarność z Zespołem Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach i Jackiem Jabrzykiem, który wygrał konkurs na dyrektora tej sceny.
Spektakl "Biedermannowie" Anny Wakulik w reż. Adama Orzechowskiego zostanie zaprezentowany w finale Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.