Z żalem zawiadamiamy, że w sobotę, 20 lutego zmarł Andrzej Głowiński - kompozytor przez wiele lat związany z Teatrem Wybrzeże.
W latach 1974-2005 Andrzej Głowiński był kierownikiem muzycznym Teatru Wybrzeże. Dla gdańskiej sceny napisał muzykę m.in. do BIEDERMANNA I PODPALACZY Maxa Frischa w reżyserii Stanisława Różewicza (1975), IWONY, KSIĘŻNICZKI BURGUNDA Witolda Gombrowicza w reżyserii Ryszarda Majora (1977), WUJASZKA WANI Antoniego Czechowa w reżyseri Stanisława Hebanowskiego (1977), BYŁO SOBIE KIEDYŚ MIASTO Güntera Grassa w reżyserii Krzysztofa Babickiego (1994).
Dla Wybrzeża napisał również swoją ostatnią kompozycję - do BALU MANEKINÓW Brunona Jasieńskiego w reżyserii Ryszarda Majora. Premiera tego spektaklu odbyła się przedwczoraj.
Teatr Wybrzeże z szacunkiem i uznaniem odnosi się do pracy nauczycieli, którzy każdego dnia kształtują młode umysły. Z myślą o nich przygotowaliśmy eduKarnet – to nasz sposób, by podziękować za ich pasję, zaangażowanie i codzienną inspirację, jaką niosą innym.
Dyrektor naszego teatru i festiwalu WYBRZEŻE SZTUKI, Adam Orzechowski, zdradza, jakim jest widzem i kto go wzruszył na scenie. Dramaturżka i selekcjonerka festiwalu WYBRZEŻE SZTUKI, Anna Wakulik, tłumaczy, co pociąga ją w tworzeniu teatru. W rozmowie z Anną Umięcką opowiadają o nadchodzącej XII edycji festiwalu.
22 października o godz. 19:00 zaprezentujemy nasz spektakl na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Poznaniu w ramach drugiej edycji festiwalu BLISCY NIEZNAJOMI QueerFest.