Prapremierze spektaklu ROMEO I JULIA IS NOT DEAD będzie towarzyszyła wystawa plakatów studentów Pracowni Projektowania dla Kultury Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Na wystawie zaprezentujemy 23 prace konkursowe spośród, których Teatr Wybrzeże wyłonił zwycięski projekt Emilii Kamińskiej.
We foyer Sceny Kameralnej w Sopocie zaprezentujemy prace następujących twórców: Julia Bardziejewska, Aleksandra Dobrodziej,Sara Gdaniec, Emilia Kamińska, Anna Kosmała, Julia Kuc-Mikłaszewicz, Ignacy Kulka, Natalia Linowska, Julia Opalińska, Paweł Pacholec, Zala Reberc, Andżelika Szczurko, Marta Szurpakova, Julia Szydłowska, Martyna Trzebiatowska, Karolina Urbaniak, Bogna Żbikowska, Katarzyna Żelewska.
W ogrodzie wszystko żyje, a to co żyje, jest w ruchu, bo ruch to życie. Warsztat z Maćko Prusakiem był prawdziwą podróżą przez świat ruchu w naturze. Na Scenie Stara Apteka uczestniczki i uczestnicy warsztatu Choreografia ogrodu odkrywali, jak ruch roślin (i nie tylko) może stać się językiem teatru.
A jeśliby pomyśleć o teatrze jako ogrodzie? Testujemy zazielenianie Teatru Wybrzeże na różne sposoby. Tym razem w ramach „Ogrodu teatralnego” oddajemy scenę słynnemu dramatowi Thomasa Köcka i zapraszamy na czytanie performatywne trzeciej części Trylogii klimatycznej w reżyserii Doroty Androsz.
W lutym zapraszamy na premierę klasycystycznego dramatu "Brytanik" Jeana Racine’a w przekładzie Antoniego Libery, który nie doczekał się jeszcze realizacji w żadnym z polskich teatrów.