WYSPA MARIVAUX - po premierze

WYSPA MARIVAUX - po premierze

W miniony piątek na Scenie Kameralnej w Sopocie odbyła się premiera WYSPY MARIVAUX w reżyserii Iwo Vedrala. Miło nam poinformować, że spektakl spotkał się ze znakomitym przyjęciem publiczności i części krytyki teatralnej.

„Vedral zebrał w swoim spektaklu w jedno trzy jednoaktówki Pierre'a Marivaux, XVIII-wiecznego francuskiego dramaturga, rzadko dziś przypominanego. Okazało się, że wystarczy sztuki te otrzepać z pudru i rozebrać z fraków i krynolin, by pokazały swoją ukrytą drapieżność. Inscenizacja Vedrala ma w sobie ostrość, która dawno nie pojawiała się w trójmiejskich teatrach."

Jarosław Zalesiński, Dziennik Bałtycki

„Iwo Vedralowi udało się odnaleźć w komediach Marivaux ciemność, momentami wręcz nihilistyczną, której obecności raczej mało kto by się w nich spodziewał. Jego spektakl można porównać do podchwytliwego planu, którego przewrotność polega na tym, że w ostatnim momencie jest on zanegowany i unieważniony przez samego twórcę. Jednakże ta negacja ma swój głęboki sens i stanowi jak najbardziej spójny z resztą spektaklu finał opowieści o „sztucznym raju". Vedral zaprezentował widzom Teatru Wybrzeże swój własny antymit początków świata i człowieczeństwa. Początków z góry skazanych na apokaliptyczny koniec."

Anna Jazgarska, portal Teatralny.pl

„Iwo Vedral zestroił trzy jednoaktówki Pierre'a de Marivaux w zgrabną i spójną narrację o osamotnieniu. Wprowadził widzów w nastrój melancholii i spleenu."

Edyta Kleszowska, portal Teatromiasto