Sukces BRONIEWSKIEGO!

Sukces BRONIEWSKIEGO!

W miniony piątek na Dużej Scenie odbyła się polska prapremiera BRONIEWSKIEGO Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego. Z radością informujemy, że spektakl spotkał się ze znakomitym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej.

„BRONIEWSKI Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego to zdecydowanie najlepszy spektakl Teatru Wybrzeże w mijającym sezonie artystycznym. Powstał spektakl znakomity - wyrazisty i nieoczywisty, jak poeta, o którym opowiada."

Katarzyna Fryc, Gazeta Wyborcza

„Bardzo dobry spektakl Teatru Wybrzeże BRONIEWSKI buduje wielowymiarowy portret Władysława Broniewskiego. [...] Od premiery CZAROWNIC Z SALEM sprzed roku nie było w Teatrze Wybrzeże tak precyzyjnie i dobrze skonstruowanego spektaklu."

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

„Spektakl w reżyserii Adama Orzechowskiego nie pozostawia widza obojętnym po wyjściu z teatru. Przedstawia trudną powojenną rzeczywistość i zagubionego w niej tytułowego bohatera."

Agnieszka Domańska, Teatralia

„W Teatrze Wybrzeże udana, choć budząca emocje premiera sztuki Radosława Paczochy. [...] Jest tu metafora, są piękne obrazy i wzruszenie. [...] Jaki to ostatecznie spektakl? Interesujący, zaskakujący."

Grażyna Antoniewicz, Dziennik Bałtycki

„Adamowi Orzechowskiemu udało się stworzyć z epickiego fresku Radosława Paczochy lekki, nowoczesny w formie spektakl, który zwraca Broniewskiemu jego fascynujący tekst życia, odsłaniając w pomnikowym poecie człowieka."

Joanna Puzyna-Chojka, portal Teatralny.pl

„Największą zasługą Adama Orzechowskiego, który BRONIEWSKIEGO wyreżyserował na Dużej Scenie Wybrzeża, jest pokazanie tego dramatycznego spotkania osoby i czasu. I powstrzymanie się od łatwych osądów."

Jarosław Zalesiński, miesięcznik Teatr

„BRONIEWSKI w reżyserii Adama Orzechowskiego, według scenariusza Radosława Paczochy to spektakl wyjątkowy pod każdym względem. Próżno w nim doszukiwać się słabych punktów. To dzieło ukazujące w bardzo szczegółowy sposób wielowymiarowość osobowości autora BAGNETU NA BROŃ."

Edyta Kleszowska, portal Teatromiasto

„BRONIEWSKI to sztuka przygotowana z niezwykłą starannością. Poczynając od tekstu, przez dobrą reżyserię i kapitalną grę aktorów, a kończąc na muzyce i scenografii. Biografia nigdy nie jest łatwa do wystawienia na deskach teatru, a tutaj udało się to wspaniale."

www.kochamteatr.pl

„Jest to obraz wielostronny, który stara się pozostawić odbiorcom spektaklu duże pole interpretacji. Bo wypowiadane ze sceny kwestie nie zamykają Broniewskiego w wierszach i wspomnieniach swoich, i wielu innych pisarzy. Tylko otwierają możliwość widzom na jego wielowarstwowe odczytanie."

Agnieszka Kobroń, Afisz Teatralny

„Siłą tego przedstawienia jest połączenie na jednym planie prywatności Broniewskiego, jego osobistych odczuć oraz ostrych przemian społeczno-politycznych, okrucieństwa historii, która jest przecież historią wojen i zmiata bez skrupułów pojedyncze istnienia.”

Elżbieta Bielska-Kajzer, Gazeta Lubuska Tygodnik Nowej Soli

„BRONIEWSKI to rzadko spotykane dzieło – rzecz wielka, a przy tym zrozumiała dla każdego odbiorcy. To wyjątkowa w swym wydźwięku opowieść o poecie idealiście, a przy tym przygnębiający obraz człowieka zagubionego.”

Marta Cecelska, Dziennik Teatralny Trójmiasto