Z radością informujemy, że dzięki otrzymanemu grantowi będącemu składową projektu PFRON KULTURA BEZ BARIER (współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego) możemy kontynuować działania na rzecz dostępności naszych spektakli – do końca maja 2023 zagramy 3 spektakle z tłumaczeniem na Polski Język Migowy oraz 4 spektakle z audiodeskrypcją.
Startujemy już 2 lutego o 19:00 w Starej Aptece - zagramy WIĘZI w reżyserii Oleny Apczel z tłumaczeniem na PJM (tłumaczą Beata Pukło i Beata Baranowska). Dla osób g/Głuchych przewidujemy specjalną pulę biletów. Zapraszamy do rezerwacji miejsc przez kontakt z koordynatorem merytorycznym projektu, Anną Augustyniak Kliknij aby zobaczyć adres email 502 756 973.
To dobry krok w stronę wprowadzenia stałej oferty dla osób niewidomych i g/Głuchych do naszego repertuaru. W roku 2022 w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA udało nam się zagrać 5 spektakli z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na Polski Język Migowy. Pierwszy raz zagraliśmy spektakl dla dzieci dostosowany do potrzeb osób niewidomych i g/Głuchych, z czego jesteśmy bardzo dumni. Działania dostępnościowe są dla nas bardzo ważne, pracujemy nad tym, by wprowadzić spektakle z audiodeskrypcją i z tłumaczeniem na PJM na stałe do naszej oferty. KULTURA DOSTĘPNA pozwala nam na wystawianie dostępnych spektakli od początku czerwca do końca grudnia. Dzięki grantowi PFRON możemy rozszerzyć te działania na kolejne półrocze.
Fot. Dawid Chrąchol.
Projekt logo Wojciecha Janickiego (Brandhills) został nagrodzony Grand Prix UDA Annual Int’l Design Competition 2025, a identyfikacja wizualna jego autorstwa dla Teatru Wybrzeże otrzymała nagrodę Silver w kategorii system. Gratulujemy!
Dyrekcja i Zespół Teatru Wybrzeże wyrażają solidarność z Zespołem Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach i Jackiem Jabrzykiem, który wygrał konkurs na dyrektora tej sceny.
Spektakl "Biedermannowie" Anny Wakulik w reż. Adama Orzechowskiego zostanie zaprezentowany w finale Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.