Warsztaty oświetleniowe i akustyczne w Teatrze Wybrzeże

Warsztaty oświetleniowe i akustyczne w Teatrze Wybrzeże

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty specjalizacji teatralnych w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA. Zainteresowanym techniką oświetlenia i nagłośnienia proponujemy warsztat oświetleniowy oraz warsztat akustyczny. Uczestnicy zasiądą za konsoletą i zgłębią tajniki teatralnego fachu pod okiem naszych pracowników.

WARSZTAT OŚWIETLENIOWY, 12 grudnia godz. 19:00, Scena Kameralna, Sopot

Czy światłem można budować napięcie? Ile czynników należy wziąć pod uwagę reżyserując światła do spektaklu? Na te i inne pytania odpowiedzą oświetleniowcy Teatru Wybrzeże. Uczestnicy samodzielnie sprawdzą, jakie znaczenie w operowaniu oświetleniem ma natężenie, barwa i ilości źródeł światła.

Warsztat dostępny także dla osób niesłyszących. Zajęcia poprowadzi Cezary Wybraniec i Piotr Pinecki. Czas trwania zajęć wynosi 2 godziny. Ilość miejsc ograniczona. Na warsztat obowiązują zapisy: zapisy@teatrwybrzeze.pl

WARSZTAT AKUSTYCZNY, 20 grudnia o godz. 17:00, Scena Kameralna, Sopot

Co zrobić, by na scenie stworzyć atmosferę burzy lub aurę bezludnej, tropikalnej wyspy? Jak wykreować aurę za pomocą dźwięku? Zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi narzędziami pracy akustyka. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak tworzy się efekty specjalne i jak programować konsoletę dźwiękową.

Warsztat dostępny także dla osób niewidomych. Zajęcia poprowadzi Piotr Piniecki i Michał Filipiak. Ilość miejsc ograniczona. Czas trwania zajęć wynosi 2 godziny. Na warsztat obowiązują zapisy: zapisy@teatrwybrzeze.pl

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.