Trzynasta odsłona projektu Teatr przy Stole/Stół przy Wybrzeżu

Trzynasta odsłona projektu Teatr przy Stole/Stół przy Wybrzeżu

Dzisiaj o godzinie 18.30 w Dworku Sierakowskich w Sopocie odbędzie się trzynasta odsłona projektu Teatr przy Stole/Stół przy Wybrzeżu, którego drugi sezon poświęcony jest dramaturgii europejskiej.

Na spotkaniu odczytana zostanie sztuka rosyjskiego dramatopisarza Iwana Wyrypajewa NIEZNOŚNIE DŁUGIE OBJĘCIA w przekładzie Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej. W czytaniu wezmą udział aktorzy Teatru Wybrzeże: Sylwia Góra-Weber, Marta Herman, Piotr Biedroń i Marcin Miodek. Opiekę artystyczną sprawować będzie Michał Kurkowski, natomiast wygłoszeniem słowa wstępnego oraz poprowadzeniem dyskusji po czytaniu zajmą się studenci Wiedzy o teatrze i Teatrologii z Uniwersytetu Gdańskiego. Wstęp wolny. Zapraszamy!

NIEZNOŚNIE DŁUGIE OBJĘCIA to historia czworga ludzi, niecenzuralna opowieść o miłości, zagubieniu i szukaniu sensu życia. Pytania metafizyczne sąsiadują tu z problemami jak najbardziej doczesnymi. Bohaterowie żyją w plastikowym świecie, a ich pogmatwane losy składają się na niezwykle aktualną i poruszającą opowieść.

Iwan Wyrypajew to jeden z najbardziej znanych rosyjskich dramatopisarzy współczesnych. Związany jest z moskiewskim Teatrem.doc, w którym realizuje przedstawienia w formie dokumentu scenicznego. W swoich dramatach i spektaklach często porusza problemy patologii społecznych: prostytucji, narkomani, alkoholizmu. Jest twórcą dobrze znanym w Polsce. Polska prapremiera NIEZNOŚNIE DŁUGICH OBJĘĆ miała miejsce w 2015 roku w Teatrze Powszechnym w Warszawie.