Teatr Wybrzeże nagrodzony w konkursie IDOL 2019

Teatr Wybrzeże nagrodzony w konkursie IDOL 2019

Miło nam poinformować, że Teatr Wybrzeże otrzymał nagrodę w konkursie IDOL 2019 organizowanym przez Fundację Szansa dla Niewidomych w kategorii Placówka kultury przyjazna niewidomym w Województwie Pomorskim.

Uzasadnienie: „Teatr Wybrzeże, jako jedyna placówka kultury oferuje nam spektakle dostosowane do naszych potrzeb. Dzięki audiodeskrypcji każdy spektakl widzimy oczami naszej wyobraźni. Przez to środowisko osób niewidomych i słabowidzących może być bliżej kultury.”

Serdecznie dziękujemy za to wyróżnienie i obiecujemy kolejne prezentacje spektakli dostosowane do potrzeb osób niewidzących i niedowidzących.

Nagrodę wręczono podczas Konferencji Regionalnej REHA, która odbyła się 28 czerwca w sali BHP Stoczni Gdańskiej. Dodatkowo w ramach konferencji Weronika Łucyk opowiedziała o procesie tworzenia audiodeskrypcji w Teatrze Wybrzeże. Przemówienie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem uczestników.

Autorami poniższych zdjęć są: Weronika Łucyk i Marcin Bujarski z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.