SZTUKA - po premierze

SZTUKA - po premierze

Z radością informujemy, że wczorajsza premiera SZTUKI Yasminy Rezy w reżyserii Adama Orzechowskiego spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej!

 „Jest to skondensowana, gorzka i bardzo solidna teatralna rozprawa o męskiej przyjaźni. [...] Dyskretna, udana reżyseria Adama Orzechowskiego i pełna napięcia, konsekwentna dramaturgia Radosława Paczochy przyjacielski konflikt wynoszą do rangi dobrego teatru psychologicznego na rzadko w teatrze poruszany temat męskiej przyjaźni. Yasmina Reza - mistrzyni w portretowaniu ludzkich charakterów - konflikt ten pokazuje z laboratoryjną dokładnością. Zawierzenie sile jej tekstu jest dobrym pomysłem. Dzięki temu Teatr Wybrzeże ma interesującą propozycję, której wydźwięk dotyka niemal każdego.”

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

„Błyskotliwe dialogi, ciekawa scenografia i rzadko analizowany temat powodują, że warto wybrać się po tak długim czasie do teatru.”

Anna Umięcka, portal Gdansk.pl

„Lubię teatr, który próbuje rozmawiać z widzem, zmusza do myślenia i czyni to w sposób interesujący. Taka też była premiera SZTUKI.”

Grażyna Antoniewicz, Dziennik Bałtycki

„SZTUKA na pewno należy do udanych premier Teatru Wybrzeże. Reżyseria i sztuka aktorska, szczególnie Cezarego Rybińskiego grającego rolę Yvana, niewidoczna ręka dramaturga, semantyka światła i kolorów, prostota scenografii, uzupełniająca wrażenia warstwa muzyczna – wszystko to składa się na sukces tej inscenizacji.”

Edward Jakiel, Teatrologia.info