Sukces ŚMIERCI IWANA ILJICZA na Warszawskich Spotkaniach Teatralnych!

Sukces ŚMIERCI IWANA ILJICZA na Warszawskich Spotkaniach Teatralnych!

Z radością informujemy, że ŚMIERĆ IWANA ILJICZA Lwa Tołstoja w reżyserii Franciszka Szumińskiego spotkała się ze znakomitym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej na 41. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych!

„Przedstawienie jest wewnętrznie spójne, stylistycznie trzymające się epickiego rozmachu opowieści Tołstoja, przesycone melancholią, ale też pełne kontrastowych stanów emocjonalnych – wyciszenia i wybuchu, pogodzenia z losem i buntu.”

Tomasz Miłkowski, AICT Polska

Krytyk teatralny Wiesław Kowalski z portalu Teatr Dla Wszystkich w swoim podsumowaniu Naj… naj… naj… 41. Warszawskich Spotkań Teatralnych za najlepszego reżysera uznał Franciszka Szumińskiego, za najlepszego aktora Krzysztofa Matuszewskiego, za najlepszą żeńską rolę drugoplanową uznał kreację Małgorzaty Brajner (Praskowia Fidorowna), za autora najlepszego światła - Daniela Sanjuana Ciepielewskiego, za największą nadzieję - Roberta Ciszewskiego.

„Wszystkie reakcje chorego są traktowane przez domowników jako dziwactwo, niestosowność. I samo zakończenie spektaklu, choć wyczekiwane jest jednak zaskoczeniem. Gasną wszystkie światła.”

Joanna Tumiłowicz, portal Maestro

Autorką zdjęcia jest Karolina Jóźwiak.