Sukcesem zakończyła się sobotnia prezentacja PIESZO na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie. Tego samego dnia w stolicy odbywało się kilka ważnych premier. Tym bardziej cieszy wypełniona po brzegi widownia, która przyjęła spektakl Teatru Wybrzeże niezwykle entuzjastycznie, nagradzając aktorów kilkuminutowymi brawami.
PIESZO zostało rekomendowane do wystawienia w Warszawie przez jury XVI Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Jury konkursu nagrodziło także reżyserkę spektaklu, Annę Augustynowicz oraz dwójkę naszych aktorów, Monikę Chomicką-Szymaniak i Piotra Domalewskiego.
Prezentacja PIESZO była swoistym powrotem tej sztuki do Teatru Dramatycznego. W 1981 roku premierę dramatu Mrożka wyreżyserował tutaj Jerzy Jarocki. W przedstawieniu, uznawanym za jedno z najwybitniejszych przedstawień Jarockiego, głośne role stworzyli wówczas Zbigniew Zapasiewicz jako Ojciec i Gustaw Holoubek jako Superiusz.
W ogrodzie wszystko żyje, a to co żyje, jest w ruchu, bo ruch to życie. Warsztat z Maćko Prusakiem był prawdziwą podróżą przez świat ruchu w naturze. Na Scenie Stara Apteka uczestniczki i uczestnicy warsztatu Choreografia ogrodu odkrywali, jak ruch roślin (i nie tylko) może stać się językiem teatru.
A jeśliby pomyśleć o teatrze jako ogrodzie? Testujemy zazielenianie Teatru Wybrzeże na różne sposoby. Tym razem w ramach „Ogrodu teatralnego” oddajemy scenę słynnemu dramatowi Thomasa Köcka i zapraszamy na czytanie performatywne trzeciej części Trylogii klimatycznej w reżyserii Doroty Androsz.
W lutym zapraszamy na premierę klasycystycznego dramatu "Brytanik" Jeana Racine’a w przekładzie Antoniego Libery, który nie doczekał się jeszcze realizacji w żadnym z polskich teatrów.