Sukces ARABELI

Sukces ARABELI

W miniony piątek na Dużej Scenie odbyła się światowa prapremiera ARABELI Maliny Prześlugi w reżyserii Pawła Aignera. Miło nam poinformować, że spektakl spotkał się ze znakomitym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej!

„W Teatrze Wybrzeże znaleziono złoty środek. Zaangażowano Pawła Aignera - reżysera średniego pokolenia, który zadbał o posmak tradycyjnej bajki, wymazując bezpośrednie odwołania do epoki socjalizmu oraz jedną z najlepszych współczesnych polskich dramatopisarek dla dzieci, Malinę Prześlugę, doskonale odnajdującą się w formie i przekazie, jaki dzisiaj jest bliski dzieciom. Dlatego spektakl bawi widza w wieku kilku, kilkunastu i kilkudziesięciu lat."

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

„Teatr Wybrzeże udowodnił, że spektakl dla dzieci może przynieść artystyczny sukces."

Katarzyna Fryc, Gazeta Wyborcza

„ARABELA, której premiera odbyła się w piątek w Teatrze Wybrzeże, to spektakl rewelacyjny. Pełen humoru i teatralnej magii. Bawi zarówno rodziców, jak i dzieci."

Grażyna Antoniewicz, Dziennik Bałtycki

„Sięgnięcie po scenariusz oparty na popularnym w latach 80. czechosłowackim serialu zaowocowało rewelacyjnym spektaklem familijnym, który dzieci oglądały z otwartymi ze zdziwieniami buziami, dorośli zaś reagowali salwami śmiechu na dialogi płynące ze sceny."

Anna Kołodziejska, Teatralia Trójmiasto