Sukces akcji BILET ZA GROSZE

Sukces akcji BILET ZA GROSZE

Miło nam poinformować, że SEKS DLA OPORNYCH i KREACJA za 400 groszy zostały wyprzedane w ciągu 35 minut od otwarcia kas biletowych! Zapraszamy Państwa do obejrzenia naszej galerii zdjęć.

O AKCJI BILET ZA GROSZE

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji BILETU ZA GROSZE jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W ubiegłym roku była ona jednym z ważniejszych wydarzeń w ramach obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce i cieszyła się wielkim powodzeniem. W tym roku symboliczna cena biletu - 400 groszy - jest bezpośrednim nawiązaniem do przypadającej właśnie 400. rocznicy śmierci Williama Shakeseare'a. Teatr Wybrzeże włączył się do akcji i bilet na SEKS DLA OPORNYCH i KREACJĘ prezentowane 21 maja kosztował jedynie 400 groszy.

O SPEKTAKLACH

Ireneusz Iredyński
KREACJA
Reżyseria: Jarosław Tumidajski

W KREACJI Iredyński podejmuje temat twórczości, tworzenia. Zastanawia się, czy prawdziwe dzieło sztuki może powstać na zamówienie, czy jest to raczej produkt niczym nieskrępowanego, niekontrolowanego natchnienia - natchnienia bliskiego chorobie, może nawet psychozie. KREACJA to bluźniercza Księga Rodzaju, to szydercza Droga Krzyżowa. To współczesny, kameralny FAUST à rebours, echo PIGMALIONA. To sztuka fascynująca i boleśnie prawdziwa.

W spektaklu występują: Marta Herman (Gosia), Marcin Miodek (Nikt), Robert Ninkiewicz (Pan).

Premiera: 16 stycznia 2016 roku w Czarnej Sali

Czas: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

Spektakl zalecany dla widzów od 15 roku życia.

Michele Riml
SEKS DLA OPORNYCH
Reżyseria: Krystyna Janda

Karol i Barbara, uzbrojeni w egzemplarz SEKSU DLA OPORNYCH, meldują się w modnym hotelu z misją niemal rewitalizacji swojego związku. Przeżyte lata odcisnęły na nich swoje piętno, dołożyła się do tego trójka dzieci, stres i codzienna rutyna. Czy jeszcze sprostają wszystkim szalonym i swawolnym pomysłom, jakie podsuwa im autorka wyrafinowanego poradnika, mającego uratować ich więź? Czy Karol jest rzeczywiście gotowy na widok swojej pięćdziesięcioletniej żony, matki ich dzieci, ubranej w seksowne lateksowe wdzianko?

W spektaklu występują: Dorota Kolak (Barbara), Mirosław Baka (Karol).

Prapremiera: 20 stycznia 2012 roku na Scenie Kameralnej w Sopocie oraz 12 lutego 2012 roku w warszawskim Teatrze Polonia

Czas: 1 godzina 45 minut (jedna przerwa)