KREACJA w 36. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

KREACJA w 36. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

Zapraszamy Państwa na 36. Dyskusyjny Klub Teatralny poświęcony KREACJI Ireneusza Iredyńskiego. Weźmie w nim udział reżyser Jarosław Tumidajski i zespół aktorski. Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godzinie 19.45 w Czarnej Sali. Wstęp wolny.

W KREACJI Iredyński podejmuje temat twórczości, tworzenia. Zastanawia się, czy prawdziwe dzieło sztuki może powstać na zamówienie, czy jest to raczej produkt niczym nieskrępowanego, niekontrolowanego natchnienia - natchnienia bliskiego chorobie, może nawet psychozie. KREACJA to bluźniercza Księga Rodzaju, to szydercza Droga Krzyżowa. To współczesny, kameralny FAUST à rebours, echo PIGMALIONA. To sztuka fascynująca i boleśnie prawdziwa.

„Premiera KREACJI to jedno z działań Teatru Wybrzeże, mających na celu przypomnienie zapominanej dziś twórczości Ireneusza Iredyńskiego. Jak pokazała ta premiera - wartej grania przez teatry. Dającej spore możliwości aktorom, przede wszystkim zaś - tworzących pole do popisu dla reżysera, jeśli ten potrafi wydobyć z tekstu Iredyńskiego ukryte znaczenia, wybrzmiewające dzisiaj z dużą siłą."

Jarosław Zalesiński, Dziennik Bałtycki

Ireneusz Iredyński
KREACJA
Reżyseria i opracowanie muzyczne: Jarosław Tumidajski
Scenografia, wideo, światła: Mirek Kaczmarek
Inspicjent, sufler: Jerzy Gutarowski

W spektaklu występują: Marta Herman (Gosia), Marcin Miodek (Nikt), Robert Ninkiewicz (Pan).

Premiera: 16 stycznia 2016 roku w Czarnej Sali

Czas: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

Spektakl zalecany dla widzów od 15 roku życia.

O DYSKUSYJNYM KLUBIE TEATRALNYM

Celem Dyskusyjnego Klubu Teatralnego jest stworzenie miejsca otwartej dyskusji pomiędzy publicznością, twórcami i współtwórcami spektaklu. Chcemy nie tylko stworzyć widzom możliwość skonfrontowania swoich wrażeń i rozmowy o przedstawieniu, ale także sprowokować do podjęcia szerszej, wychodzącej poza ramy teatru dyskusji. Wszyscy uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Teatralnego otrzymają kupony rabatowe uprawniające do zakupu 2 biletów w cenie 15 zł na spektakle grane w nadchodzącym miesiącu. Osoby, które zbiorą minimum 5 kuponów otrzymają Kartę Przyjaciela Teatru upoważniającą do rabatu przy zakupie biletów w ciągu całego sezonu.