Z końcem grudnia zakończyliśmy nasz projekt SMAKI TEATRU, który realizowaliśmy w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA 2017. Od czerwca do grudnia zaprezentowaliśmy 5 spektakli repertuarowych, które przystosowaliśmy do potrzeb osób niesłyszących i niedosłyszących poprzez tłumaczenie na język migowy, oraz osób niewidomych i niedowidzących poprzez audiodeskrypcję. Widzowie mieli okazję zapoznać się z takimi tytułami, jak MARY PAGE MARLOWE, SEKS DLA OPORNYCH czy FAHRENHEIT 451. Każdemu ze spektakli towarzyszył integracyjny warsztat teatralny, wprowadzający widzów w tematy podejmowane przez twórców przedstawienia. Dodatkowo w grudniu zorganizowaliśmy integracyjne zwiedzanie Sceny Kameralnej w Sopocie.
Łącznie we wszystkich wydarzeniach udział wzięło ponad 400 osób. Będziemy starać się o dofinansowanie z tegorocznej edycji programu KULTURA DOSTĘPNA – jeśli wszystko pójdzie dobrze, w niedalekiej przyszłości uda nam się ugościć jeszcze więcej osób z niepełnosprawnościami słuchu i wzroku.
Nasze działania zostały docenione przez Fundację Szansa dla Niewidomych, organizatora konkursu IDOL, w którym Teatr Wybrzeże zajął drugie miejsce w kategorii FIRMA/INSTYTUCJA.
Blask flesza retro fotobudki, palmy z balonów i pawich piór, muzyka na żywo, eleganckie panie i wytworni panowie. O północy zimne ognie na tarasie z widokiem na panoramę Gdańska. To nie blaga, choć graliśmy "Wszystko szwindel"! Tak bawiliśmy się w Gdańsku w ostatni wieczór 2024 roku.
Już dziś od godziny 12:00 dostępne będą bilety na nasze spektakle zaplanowane na luty. Repertuar zapowiada się wyjątkowo ekscytująco, z dwoma spektaklami premierowymi na czele:
Zieleń w przestrzeni miejskiej to nie tylko dekoracja, ale także sposób na poprawę jakości życia. W poradniku Teatru Wybrzeże Paweł Sztarbowski dzieli się praktycznymi wskazówkami, jak wprowadzić rośliny w nasze codzienne otoczenie – na dachy, fasady budynków, balkony, tarasy, a nawet wzdłuż ulic.