RYSZARD KAJA I JEGO/NASZA POLSKA CAŁA finiszuje w Wybrzeżu

RYSZARD KAJA I JEGO/NASZA POLSKA CAŁA finiszuje w Wybrzeżu

27, 28 i 29 września mają Państwo ostatnią szansę by obejrzeć w naszym gmachu wystawę plakatów Ryszarda Kai PÓŁ POLSKI I i PÓŁ POLSKI II, czyli blisko sto sześćdziesiąt plakatów wybitnego artysty z serii POLSKA.

Od premiery RUSKICH we foyer Starej Apteki prezentowaliśmy wystawę Ryszarda Kai PÓŁ POLSKI. Drugą niestety pośmiertną odsłonę Ryszarda Kai Pół POLSKI CZĘŚĆ II można było podziwiać we foyer Dużej Sceny od końca maja. Całym naszym gmachem zawładnął wybitny, przedwcześnie zmarły Autor wielu innych wybrzeżowych plakatów Ryszard Kaja. Premierowo w ostatniej odsłonie zaprezentujemy plakat GDAŃSK OLIWA.

Ale to nie wszystko! Ale to nie koniec! Ryszard Kaja swój ostatni teatralny plakat zaprojektował dla Teatru Wybrzeże do KARMANIOLI czyli OD SASA DO LASA Stanisława Moniuszki. Jej premierę w reżyserii Pawła Aignera wystawimy na Dużej Scenie już 12 października.

Wtedy też we foyer Dużej Sceny otworzymy kolejną wystawę MONIUSZKO TEATRALNY, na której zaprezentujemy fotogramy z najbardziej znanych, najbardziej typowych polskich inscenizacji oper Stanisława Moniuszki oraz plakaty do tych głośnych i tych mniej inscenizacji tychże oper zaprojektowane przez czołowych polskich grafików m.in. Franciszka Starowieyskiego, Waldemara Świerzego, Jana Młodożeńca i Wiktora Sadowskiego. Przestrzeń nowej wystawy i plakat MONIUSZKO TEATRALNY zaprojektował Paweł Kamiński.

Wystawę obu połówek Polski Ryszarda Kai będzie można oglądać jeszcze tylko 27, 28 i 29 września od 12.00 do 17.00 we foyer Dużej Sceny i Starej Apteki. Na wystawę MONIUSZKO TEATRALNY zapraszamy do naszego głównego foyer od 11 października. Wstęp wolny.

Premierę KARMANIOLI i wystawę MONIUSZKO TEATRALNY realizujemy w ramach obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki dofinansowanych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.