RAJ DLA OPORNYCH - po prapremierze

RAJ DLA OPORNYCH - po prapremierze

W minioną sobotę na Dużej Scenie odbyła się prapremiera RAJU DLA OPORNYCH Michele Riml w reżyserii Krystyny Jandy. Miło nam poinformować, że spektakl spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej.

„Mnóstwo w tym przedstawieniu zabawnych dialogów, ciętych ripost i sytuacji budzących śmiech. [...] RAJ DLA OPORNYCH to jednak nie tylko rozrywka. Są tu również poważniejsze obserwacje: Karol po wielu latach stracił pracę i z trudem wyobraża sobie przyszłość, syn pary bohaterów od młodzieńczego zagubienia uciekł w narkotyki, a oni sami mierzą się ze strachem przed starością. Aktorska uczta."

Jacek Wakar, magazyn Uroda Życia

„Są tu momenty bardzo prawdziwe, w których można odnaleźć odbicie własnej życiowej szamotaniny. I w tym tkwi siła tych gorzkich komedii."

Aneta Kyzioł, Polityka

„Przedstawienie Teatru Wybrzeże ponownie dotyka problemów, które mogą stać się udziałem każdego z nas. [...] Reżyserka umiejętnie obnaża bohaterów, pokazując ich zagubienie, niepewność, dylematy. Pozwala widzom ich polubić i identyfikować się z ich postawą lub rozpoznawać w nich swoje własne słabości. [...] Wiele tu życiowej mądrości i celnych spostrzeżeń na temat otaczającej nas codzienności, dobrze uchwyconych przez autorkę sztuki i reżyserkę."

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

„Identyfikacja widza z bohaterem - to klucz do sukcesu tekstów Riml, wyreżyserowanych przez Krystynę Jandę. Każda kobieta na widowni ma w sobie coś z Barbary, która boi się starości i pragnie od życia czegoś więcej. Każdy mężczyzna widzi w Karolu kawałek siebie, swój strach o stratę pracy i upodobanie do świętego spokoju. W bohaterach i dialogach przeglądamy się jak w lustrze."

Katarzyna Fryc, Gazeta Wyborcza

„Te obserwacje z życia wzięte zostają w pamięci."

Jarosław Zalesiński, Dziennik Bałtycki

„Fabuła prosta. Narracje trafne, toczące się wartkim rytmem. Za sterami Krystyna Janda i trójka świetnych aktorów."

Barbara Badyra, portal Interia

„Nośna, wdzięczna historia i sprawdzone nazwiska, które zapowiadają rozrywkę najwyższej próby. Oto przepis na stworzenie przebojowego spektaklu. Teatr Wybrzeże wraz z Teatrem Polonia mogą pochwalić się kolejnym hitem - kontynuacją losów bohaterów SEKSU DLA OPORNYCH. RAJ DLA OPORNYCH z pewnością przyciągnie tłumy."

Urszula Korąkiewicz, portal CDN

„W scenie rozmowy aktorzy pokazują swoje mistrzostwo. Vis comica to jedno, ale pokazanie prawdziwej duchowej przemiany bohatera na scenie to dużo większe wyzwanie. Oboje: i Barbara, i Karol nagle w ciągu kilku minut tracą sens życia, a zaraz potem pokazują nadzieję na jego odnalezienie mimo wszystko. Przekonująco pokazać ten proces, zagrać bez widocznych „szwów" potrafią tylko niektórzy, czyli aktorzy formatu Doroty Kolak i Mirosława Baki. Oraz dzielnie im partnerująca i imponująca niesamowitą kondycją i formą fizyczną Aleksandra Konieczna."

Magdalena Kuydowicz, Zwierciadło