Polska Platforma Tańca

Polska Platforma Tańca

Polska Platforma Tańca to wydarzenie mające na celu wyłonienie i promocję najciekawszych oryginalnych produkcji tanecznych powstałych w Polsce lub zrealizowanych przez polskich choreografów. Finał tegorocznej Polskiej Platformy Tańca odbędzie się w dniach 5–8 września 2019 roku w Gdańsku. Zapraszamy!

Platforma oparta jest na formule konkursowej, której rezultatem jest kilkudniowy pokaz wybranych prac. W edycji 2019 wybór spektakli powierzony został 10-osobowej komisji, w której znajdują się przedstawiciele artystów, dziennikarzy, kuratorów i teoretyków tańca. Spośród niemal stu spektakli zgłoszonych w ramach otwartego konkursu, Komisja Artystyczna wybrała dwanaście przedstawień, które zostaną zaprezentowane w Gdańsku.

Oprócz pokazów spektakli, w programie zaplanowano wydarzenia towarzyszące: performanse, panele dyskusyjne, warsztaty, Open Platform, czyli prezentacje indywidualne, artystek i artystów, oraz środowiska sztuki tańca, organizacji zajmujących się produkcją i edukacją taneczną.

W ramach Polskiej Platformy Tańca odbędzie się pierwsza edycja Małej Platformy – przeglądu spektakli i forma tanecznych kierowanego do młodej publiczności. Program będzie obejmował prezentacje wybranych spektakli, panel dyskusyjny oraz wydarzenia towarzyszące. Mała Platforma odbędzie się w terminie 30–31 sierpnia 2019 roku w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku.

Zapraszamy miłośników tańca i profesjonalistów zainteresowanych polską twórczością choreograficzną do Gdańska. W ciągu czterech dni będą mieli Państwo okazję uczestniczyć w prezentacjach spektakli, spotkaniach i dyskusjach z artystami i ekspertami z dziedziny tańca.

Mamy nadzieję, że najbliższa edycja Platformy stanie się okazją do zacieśnienia współpracy zarówno wewnątrz samego środowiska tańca w Polsce, jak i na poziomie międzynarodowym.

Organizatorem Polskiej Platformy Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca. Współorganizatorami są Fundacja Polka dot oraz Stowarzyszenie Teatr Dada von Bzdülöw. Głównym partnerem wydarzenia jest Instytut Adama Mickiewicza. Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Wydarzenia prezentowane na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże

5 września | czwartek

18:00 – Compagnie Linga / Katarzyna Gdaniec, Marco Cantalupo, flow

6 września | piątek

16:00 – Hygin Delimat, Slowstepper — On The Edge Of Survival

7 września | sobota

18:30 – Iwona Olszowska, Paweł Konior, Ewa i On

wydarzenie towarzyszące:

21:30 – Teatr Dada von Bzdülöw, Dzisiaj, Wszystko

Bilety w cenie 30 zł normalny, 20 zł ulgowy do kupienia w kasach teatru i na stronie www.bilety.teatrwybrzeze.pl

Więcej informacji na stronie www.polskaplatformatanca.pl