MAPA I TERYTORIUM - po premierze

MAPA I TERYTORIUM - po premierze

W miniony piątek na Dużej Scenie odbyła się premiera MAPY I TERYTORIUM Michela Houellebecqa w reżyserii Eweliny Marciniak. Miło nam poinformować, że przedstawienie spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności i części krytyki teatralnej.

„Jak przenieść na scenę pełną smutku i rozczarowania powieść o samotności i nudzie, by tej nudy uniknąć? Jak ożywić na scenie bohaterów nieustannie przywdziewających maski, nie popadając w kabotynizm? Ewelinie Marciniak, z najważniejszą powieścią Michela Houellebecqa, ta sztuka się udaje. Przede wszystkim dlatego, że w gdańskiej MAPIE I TERYTORIUM bardziej niż wierność adaptacji liczą się wrażenia, nastrój, radosny impet negacji. Przyjemność zanurzenia się w fikcji – oto nadrzędny cel spektaklu.”

Michał Centkowski, Newsweek

„Przedstawienie zagadkowe, intrygujące i bardzo dobre.”

Jacek Wakar, magazyn Uroda Życia

„Reżyserka, posiłkując się znakomitą adaptacją Jana Czaplińskiego, przedstawiła przed gdańską publicznością spektakl kompletny, który z literackiego pierwowzoru MAPY wydobywa samo sedno, co sprawia, że ma on szansę powtórzyć sukces oryginału.”

Katarzyna Malec, Teatralia

„Całość wielce mnie oczarowała, doznałam rodzaju oszołomienia, wytrącenia ze świata, z którego przybyłam. I nie chodzi tu o bogactwo scenografii, która tym razem jest stosunkowo oszczędna, ale o sposób gry aktorskiej, prowadzenia przedstawienia przez reżysera. Teatr sączy się z każdej strony, chwilami nie wiadomo, gdzie jest publiczność, a gdzie widownia, kto i kiedy gra, kto i kiedy ogląda. Przedstawienie gorąco polecam!”

Katarzyna Korczak, Czas Pomorza