Po premierach STRATEGII i WHY DON'T YOU LIKE SADNESS

Po premierach STRATEGII i WHY DON'T YOU LIKE SADNESS

W miniony piątek na Scenie Malarnia odbyły się premiery dwóch przedstawień Teatru Dada von Bzdülöw: STRATEGII (MIMOWOLNEJ REAKTYWACJI) w reżyserii Leszka Bzdyla oraz WHY DON'T YOU LIKE SADNESS w choreografii Katarzyny Chmielewskiej. Współproducentem spektakli jest Teatr Wybrzeże. Miło nam poinformować, że przedstawienia spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności i części krytyki teatralnej. 

„Oglądając spektakle Bzdyla i Chmielewskiej nie mogłam pozbyć się wrażenia, że stworzone przez nich sceniczne światy i figury, mimo wszystkich różnic, wywiedzione są z tego samego obszaru znaczeń i doświadczeń. Że w obu przypadkach mam do czynienia z rodzajem egzystencjalnego tułactwa, poszukującego i błądzącego, ale przede wszystkim naznaczonego wiecznym poczuciem straty. Choć tak skrajnie różnie pojmowanej.”

Anna Jazgarska, portal teatralny.pl

„Dwie optyki, dwie części jednego bytu, formalnie poszukujący odpowiedzi na dręczące ich pytania. Czy poruszają przy tym zagadnienia niezbadanych przestrzeni egzystencji? - chyba nie, raczej są dostarczycielami treści na temat kondycji osób w przestrzeni świata i swojej własnej. Leszek Bzdyl kontestuje rzeczywistą realność kraju na Pe, Katarzyna Chmielewska zaprasza widza do wędrówki przez pogmatwane zakamarki kobiecych emocji.”

Katarzyna Wysocka, Gazeta Świętojańska