Po premierze MARTWYCH DUSZ

Po premierze MARTWYCH DUSZ

W minioną sobotę na Dużej Scenie odbyła się premiera MARTWYCH DUSZ Nikołaja Gogola w reżyserii Janusza Wiśniewskiego. Miło nam poinformować, że spektakl spotkał się ze znakomitym przyjęciem publiczności i części krytyki teatralnej.

„MARTWE DUSZE Teatru Wybrzeże stanowią niezwykle ciekawą i ambitną próbę dotknięcia tematu śmierci. To spektakl pełen tekstu, a na swój sposób afabularny. Dopracowany w szczegółach obraz Dantejskiego "piekła" w wizji reżysera staje się prawdziwą estetyczną perełką."

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

„Dla widzów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z teatrem artystycznym, autorski spektakl Janusza Wiśniewskiego jest pozycją obowiązkową. To rzadka okazja zetknięcia się z bardzo wyrazistym pomysłem na teatr, poznania świata wyobraźni wybitnego, polskiego reżysera."

Piotr Wyszomirski, Gazeta Świętojańska

„Wszystkie te poetyckie intarsje nie służą, ma się rozumieć, erudycyjnemu popisowi. Wiśniewski układa z nich konsekwentną i budzącą niekiedy przerażenie wizję ludzkiego życia jako pasma udręk, mozołu, przeniewierstw, zadawania sobie bólu, ran, zabijania w sobie i innych miłości."

Jarosław Zalesiński, Dziennik Bałtycki

„Tak ciekawego artystycznie przekazu dawno w Wybrzeżu nie oglądaliśmy."

Katarzyna Fryc, Gazeta Wyborcza

„Teatr totalizujący sobą wszystko. Tuż po obejrzeniu najnowszego spektaklu Janusza Wiśniewskiego wystawionego na scenie Wybrzeża właściwie trudno powiedzieć coś więcej. Dzieło to bowiem obezwładnia, ekscytuje i wystawia wyobraźnię twórczą odbiorcy na swoiste pole minowe - inwazję obrazów i znaczeń."

Anna Kołodziejska, portal Teatralia