Po premierze GRZEGORZA DYNDAŁY

Po premierze GRZEGORZA DYNDAŁY

W minioną sobotę na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim odbyła się premiera GRZEGORZA DYNDAŁY Moliera w reżyserii Martello Frangivetriego. Spektakl został zaprezentowany z okazji polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

Licznie zgromadzona publiczność (ponad 600 widzów!) przyjęła naszą nową premierę niezwykle entuzjastycznie, nagradzając zespół aktorski kilkuminutowymi brawami. Spektakl spotkał się również z pozytywnym przyjęciem krytyki teatralnej:

„Mimo, że molierowska sztuka nie została przestawiona i zinterpretowana zgodnie z pierwotną wersją to uważam ją za udaną. Wkomponowanie elementów nawiązujących do polskiej prezydencji w Unii Europejskiej nie zepsuło spektaklu, a uczyniło go ciekawszym. Nie należy oczywiście całego dzieła czytać dosłownie, ale traktować jako metaforyczny żarcik artystyczny. Oby takich sztuk było więcej. Jestem pewna, że takie widowisko zrobione z wyczuciem dobrego smaku i humorem przyciągnie do teatrów dużą rzeszę widzów."

Ewa Wójcicka, Gazeta Świętojańska

„W nowej wersji nierówności między Grzegorzem Dyndałą a teściami, państwem de Dupeck oraz żoną Anielą wynikają z tego, że oni są Europejczykami, a on prostym chłopem. Toteż na scenie wyrósł stóg siana ze sztucznym bocianem, a za sceną prawdziwa krowa, rycząc, protestowała przeciwko nadużywaniu Moliera. Moim zdaniem, ryczała niesłusznie, gdyż mimo pewnych nielogiczności i dziwactw (natrętne nawiązywanie do Unii Europejskiej) spektakl jest świeży i dowcipny."

Grażyna Antoniewicz, Dziennik Bałtycki

Już teraz zapraszamy Państwa na kolejne spektakle GRZEGORZA DYNDAŁY! Przedstawienie zostanie zaprezentowane dzisiaj i jutro, 12 i 13 lipca na Scenie Malarnia w Gdańsku.