
W miniony czwartek na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże odbyła się premiera CELEBRATION, CZYLI KONIEC. I JESZCZE RAZ! Przedstawienie zwieńczyło Festiwal Jubileuszowy Teatru Dada von Bzdülöw Dada XX. Miło nam poinformować, że spektakl spotkał się ze znakomitym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej.
„Nieskrępowana wolność twórcza, połączenie różnych dziedzin sztuki i fantazja w budowaniu sytuacji scenicznych - to wizytówka Teatru Dada von Bzdülöw i spektaklu CELEBRATION, CZYLI KONIEC. I JESZCZE RAZ!"
Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl
„Bo teatr to niepowaga, to jarmark, to połyskujące, efekciarskie rekwizyty - zdają się mówić swoim przedstawieniem artyści Teatru Dada von Bzdülöw. I niesamowite jest to, że za pomocą tych tanich chwytów udaje się powiedzieć coś ważnego o świecie, wzruszyć i poruszyć widza, stworzyć prawdziwą sztukę."
Mirosław Baran, Gazeta Wyborcza

Był ruch, dotyk, uważność i wspólna praca w parach – spokojnie, bez presji, blisko własnego ciała.

W poprzednim tygodniu rejestrowaliśmy spektakl „Potop” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego dla Teatru Telewizji.

8 lutego zapraszamy na premierę sztuki Ellen Babić Mariusa von Mayenburga w reżyserii Patryka Warchoła na Scenie Stara Apteka. Z reżyserem rozmawia Monika Mioduszewska.