Po premierze AWANTURY W CHIOGGI

Po premierze AWANTURY W CHIOGGI

Premiera AWANTURY W CHIOGGI na Scenie Letniej spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem wypełnionej po brzegi, ponad tysięcznej widowni, która nagrodziła aktorów i twórców wielominutową stojącą owacją.

Przedstawienie spotkało się również z bardzo dobrym przyjęciem krytyki teatralnej.

„Z obyczajowego obrazka reżyser Paweł Aigner stworzył czarujący i radosny świat pełen namiętności. [...] Na scenie wiele się dzieje poza tekstem, są akrobacje, gonitwy rękoczyny, zagrane z właściwym farsie przerysowaniem, ale i z lekkim dystansem do postaci, a wszystko utrzymane jest w znakomitym tempie. Wielkie brawa dla aktorów. Nie mogę powiedzieć, że ktoś jest lepszy od innych, wszyscy są absolutnie doskonali. [...] AWANTURA W CHIOGGI - współczesne spojrzenie Goldoniego na słynną commedię dell'arte - od wieków bawi publiczność wyrazistymi bohaterami i zabawnym tekstem i tak jest też tym razem.”

Grażyna Antoniewicz, Dziennik Bałtycki

„Humor, jaką proponują aktorzy Wybrzeża i zabawne tarapaty natury miłosnej i prawnej, w jakie wpadają mieszkańcy Chioggi przez obrażonego Toffolo, mają w sobie tyle uroku, że każdy, kto ceni teatr Aignera wyjdzie ze spektaklu zachwycony nie tylko dzięki żywiołowej taranteli na koniec zatańczonej przez cały zespół.”

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl