Nominacje do POMORSKICH SZTORMÓW

Nominacje do POMORSKICH SZTORMÓW

Z radością informujemy, że Jubileusz Teatru Wybrzeże, ZAKOCHANY SZEKSPIR i Michał Jaros zostali nominowani do nagrody POMORSKIE SZTORMY!

O NAGRODZIE

POMORSKIE SZTORMY to plebiscyt organizowany przez Gazetę Wyborczą Trójmiasto i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, w którym nagradzani są najważniejsi ludzie, najważniejsze instytucje oraz wydarzenia w świecie biznesu, kultury i sportu w Województwie Pomorskim w minionym roku. Kapituły złożone z dziennikarzy Gazety Wyborczej, przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego oraz niezależnych ekspertów wybiorą laureatów POMORSKICH SZTORMÓW 2017 w kategoriach: Firma Roku i Młoda Firma Roku, Człowiek Roku i Kulturalne Odkrycie Roku oraz Drużyna Roku i sportowe Odkrycie Roku. W trzech pozostałych kategoriach - Inwestycja Roku, Kulturalne Wydarzenie Roku i Sportowiec Roku, ostateczny wybór należy do Czytelników, którzy do końca lutego mogą głosować na swoich faworytów na kuponach publikowanych codziennie w Gazecie Wyborczej i w internecie na stronie www.pomorskiesztormy.pl Laureatów POMORSKICH SZTORMÓW poznamy 5 marca podczas uroczystej gali w Teatrze Wybrzeże.

UZASADNIENIE NOMINACJI

Jubileusz Teatru Wybrzeże (kategoria: Kulturalne Wydarzenie Roku, wybierają Czytelnicy, głosuj TUTAJ)

Sezon 2016/2017 upłynął w Wybrzeżu pod znakiem jubileuszu 70-lecia działalności. W jego ramach m.in. powstał spektakl URODZINY CZYLI CEREMONIE ŻAŁOBNE W CZAS RADOSNEGO ŚWIĘTA oraz ukazało się trzytomowe wydawnictwo: TEATR WYBRZEŻE 1946-2016. PREMIERY i TEATR WYBRZEŻE 1946 – 2017. KRONIKA.

ZAKOCHANY SZEKSPIR (kategoria: Kulturalne Wydarzenie Toku, wybierają Czytelnicy, głosuj TUTAJ)

Sceniczna adaptacja oscarowego filmu, którą na deski Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego przeniósł Paweł Aigner. Na scenie występuje zespół Teatru Wybrzeże, a w głównych bohaterów wcielają się Michał Jaros i Marta Herman.

Michał Jaros (kategoria: Człowiek Roku, wyboru dokonuje kapituła)

Aktor Teatru Wybrzeże. Ma w dorobku długą listę kreacji w spektaklach tej sceny, bardzo często pojawia się w głównych rolach. Można go zobaczyć w takich spektaklach jak: PŁATONOW, BRONIEWSKI, MAPA I TERYTORIUM, PORTRET DAMY, WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU i ZAKOCHANY SZEKSPIR.