Sukces Teatru Wybrzeże

Sukces Teatru Wybrzeże

Szanowni Państwo, drodzy Widzowie, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru wczoraj na Dużej Scenie odbyła się uroczystość wręczenia nagród Marszałka Województwa Pomorskiego i Prezydenta Miasta Gdańska za wybitne osiągnięcia sceniczne w 2017 roku. Z radością informujemy, że Teatr Wybrzeże i związani z nim artyści otrzymali następujące laury i wyróżnienia.

*Nagroda Teatralna Marszałka Województwa Pomorskiego „dla Adama Orzechowskiego za reżyserię spektaklu URODZINY CZYLI CEREMONIE ŻAŁOBNE W CZAS RADOSNEGO ŚWIĘTA Radosława Paczochy w Teatrze Wybrzeże, za przygotowaną z przymrużeniem oka, ale z zachowaniem pełnej gamy środków artystycznych”.

*Nagroda Teatralna Marszałka Województwa Pomorskiego dla młodego artysty dedykowana pamięci profesora Jana Ciechowicza, dla Piotra Biedronia „za nieustanne poszerzanie palety środków ekspresji oraz sceniczną wszechstronność i uniwersalność, obfitującą w szeroką kolekcję kreacji stworzonych w Teatrze Wybrzeże, szczególnie za role zrealizowane w 2017 roku w spektaklach URODZINY CZYLI CEREMONIE ŻAŁOBNE W CZAS RADOSNEGO ŚWIĘTA Radosława Paczochy oraz DO KOMINA MURZYNA! MURZYNA! Zbigniewa Brzozy”.

*Okolicznościowe podziękowanie od Marszałka Województwa Pomorskiego dla firmy Ziaja „za wieloletnie wspieranie Teatru Wybrzeże, z podziękowaniem za serce i przyjaźń dla gdańskiej sceny dramatycznej”.

*Nagroda Teatralna Miasta Gdańska dla Grzegorza Gzyla za rolę Franca w spektaklu DO KOMINA MURZYNA! MURZYNA w reżyserii Zbigniewa Brzozy na scenie Teatru Wybrzeże oraz za rolę Philipa Henslowe'a w spektaklu ZAKOCHANY SZEKSPIR Lee Halla w reżyserii Pawła Aignera na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

*Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury dla Wandy Neumann.

Laureatom serdecznie gratulujemy!