Teatr Wybrzeże logo
Teatr Wybrzeże logo
  • Festiwal
  • Spektakle
  • Aktualności
  • Zespół
  • Kontakt
  • O Teatrze
  • Festiwal
  • Repertuar
  • Aktualności
  • Zespół
  • O Teatrze
  • Kontakt

NEWSLETTER


ORGANIZATORZY
Logo - Teatr Wybrzeże
Logo - Ministerstwo
Logo - Sopot
Logo - EU
Logo - Pruszcz Gdański
Logo - 20 lat Polski w UE
MECENAS TEATRU
Logo - Ziaja
PATRONAT MEDIALNY
Logo - RMF CLASSIC
Logo - trojmiasto.pl
BiletyDla mediówDostępnośćEdukacja InwestycjeKontaktO teatrzePolityka prywatności
ProjektyTeatr OnlineSpektakle archiwalneWydarzenia archiwalneWynajemHistoriaKomunikacjaFAQ
Bilety online
Rezerwacje
facebook logo
twitter logo
instagram logo
Youtube logo
Teatr Wybrzeże ul. Św. Ducha 2, 80-834 Gdańsk, tel: 058 301 7021 NIP: 5830007614
© 2023 Teatr WybrzeżebipRealizacjaMapa strony

Nominacje do nagrody Splendor Gedanensis

Nominacje do nagrody Splendor Gedanensis

Miło nam poinformować, że Paweł Aigner i Grzegorz Gzyl zostali nominowani do nagrody Splendor Gedanensis! Laureatów poznamy w piątek, 9 marca podczas uroczystej gali, która odbędzie się na Dużej Scenie Teatrze Wybrzeże.

Paweł Aigner otrzymał nominację za reżyserię ZAKOCHANEGO SZEKSPIRA Lee Halla, zaś Grzegorz Gzyl za znakomitą kreację Philipa Henslowe'a. Premiera ZAKOCHANEGO SZEKSPIRA odbyła się 30 czerwca 2017 roku na deskach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Przedstawienie spotkało się ze znakomitym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej. 

Kapituła nagrody nominowała ponadto do tytułu Mecenasa Kultury Gdańska firmę ZIAJA za wsparcie finansowe Teatru Wybrzeże.

O NAGRODZIE

Nagroda Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury Splendor Gedanensis po raz pierwszy została wręczona 4 sierpnia 1973 roku. Jest najstarszym i najistotniejszym wyróżnieniem gdańskim w dziedzinie kultury. Nagrodę do tej pory otrzymali m.in. Henryk Bista, Mirosław Baka i Marian Kołodziej.

Opublikowano: 2.03.2018

Zobacz więcej

Dziękujemy Wam za wspólne doświadczenia w sezonie teatralnym 2024/202517.09.2025

Dziękujemy Wam za wspólne doświadczenia w sezonie teatralnym 2024/2025

Zagraliśmy 436 spektakli, 42 tytuły oraz 3 czytania performatywne dla łącznie 77 505 widzów. To był sezon obecności na polskich scenach teatralnych, aż 8 naszych tytułów zagościło na 10 różnych festiwalach!

Book club o zdrowiu psychicznym17.09.2025

Book club o zdrowiu psychicznym

Z okazji Gdańskiego Miesiąca Zdrowia Psychicznego 27 września o godz. 17:00 na górnym foyer Dużej Sceny odbędzie się spotkanie pod tytułem: Książki, które leczą.

KPO dla Teatru Wybrzeże16.09.2025

KPO dla Teatru Wybrzeże

Bardzo się cieszymy, że kolejny raz nasze projekty zostały docenione i otrzymały wsparcie z KPO dla Kultury – oba znalazły się wśród bardzo wysoko ocenionych!