Aktualności: Maj 2010

 • Zdjęcie prezentujące aktualność: Po premierze EVY PERON

  „Kuba Kowalski chce nam chyba w swoim przedstawieniu powiedzieć, że zbiorowa rzeczywistość bez oporu zmienia się w fikcję, ułudę, bo to my, tworzący ją ludzie, jesteśmy tak plastyczni, że do wszystkiego potrafimy się dopasować."

  Więcejo "Po premierze EVY PERON"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: Teatr na Dzień Matki

  Zaproś mamę do Teatru! Dla siebie kupisz bilety o połowę tańsze. Z okazji Dnia Matki prezent od Teatru Wybrzeże. Zakupiony w maju bilet prezent upoważnia do zakupu dwóch biletów na dowolny spektakl w promocyjnej cenie każdy po 15 złotych!

  Więcejo "Teatr na Dzień Matki"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: KOMEDIA OMYŁEK po raz ostatni. Nie przegap!

  W tym tygodniu po raz ostatni zagramy dla Państwa KOMEDIĘ OMYŁEK Williama Shakespeare'a w reżyserii Zbigniewa Brzozy. Na pożegnanie tytułu – prezent od nas. Bilety na KOMEDIĘ OMYŁEK z 25 i 26 maja w promocyjnej cenie: 30 zł normalny, 20 zł ulgowy. Zapraszamy!

  Więcejo "KOMEDIA OMYŁEK po raz ostatni. Nie przegap!"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: EVA PERON - przed premierą

  „Lubię coś, co jest poza konwencją, zupełnie poza gatunkiem, pociąga mnie absurd. Nie lubię nadętych dramatów, takich jednoznacznie na poważnie. Zawsze wtedy szukam "złamania" komediowego czy groteskowego. Nawet teraz, robiąc EVĘ PERON w Wybrzeżu, mam podobne myśli" - mówi Kuba Kowalski, reżyser prapremierowego wystawienia sztuki Copi'ego EVA PERON

  Więcejo "EVA PERON - przed premierą"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: EVA PERON - polska prapremiera

  EVA PERON - przewrotna, niby-biograficzna sztuka argentyńskiego pisarza absurdysty, Copi'ego, na polskiej scenie pojawia się po raz pierwszy. Najnowsza prapremiera Teatru Wybrzeże już w sobotę, 22 maja. Reżyseruje Kuba Kowalski, scenografię do spektaklu przygotowuje Katarzyna Stochalska.

  Więcejo "EVA PERON - polska prapremiera"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: Juwenalia w Teatrze

  W maju wszystkie bilety studenckie jeszcze tańsze! Tylko w tym miesiącu studenci mogą, po okazaniu legitymacji, kupić dwa bilety na dowolnie wybrany spektakl, na każdej ze scen Teatru Wybrzeże - aż o 5 zł tańsze – czyli po 20 zł. Promocja trwa do końca maja.

  Więcejo "Juwenalia w Teatrze"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: Po premierze DEYNY

  Owacyjnie przyjęła premierowa publiczność najnowszy spektakl Teatru Wybrzeże BYĆ JAK KAZIMIERZ DEYNA. Do oklasków wyszli nie tylko aktorzy, reżyser Piotr Jędrzejas i scenograf Marcin Chlanda, ale też specjalnie przybyły na tę okazję, autor sztuki - Radosław Paczocha.

  Więcejo "Po premierze DEYNY"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: ZWODNICA na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych

  Spektakl Teatru Wybrzeże -  ZWODNICA w reżyserii Kuby Kowalskiego - został zaproszony na jubileuszowe 50. Kaliskie Spotkania Teatralne.

  Więcejo "ZWODNICA na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: DEYNA na scenie i na ekranie

  Nasza najnowsza prapremiera już niedługo pojawić się ma na dużym ekranie. Pod koniec lata ruszyć mają zdjęcia do filmu BYĆ JAK KAZIMIERZ DEYNA. Zanim jednak sztuka Radosława Paczochy doczeka się ekranizacji – zostanie po raz pierwszy w Polsce pokazana na naszej scenie.

  Więcejo "DEYNA na scenie i na ekranie"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: PIESZO w finale konkursu

  Głośne przedstawienie sezonu 2008/2009 w Teatrze Wybrzeże - PIESZO Sławomira Mrożka w reżyserii Anny Augustynowicz zakwalifikowało się do finału XVI Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Serdecznie gratulujemy twórcom!

  Więcejo "PIESZO w finale konkursu"