Wiosną świat budzi się do życia. Przyjdź do nas i obudź się w niezwykły sposób.
Jak to jest zobaczyć się po raz pierwszy w lustrze? Jak wychowanie w odosobnieniu, poza społecznym systemem norm może wpłynąć na postrzeganie swojego ciała? Na warsztat weźmiemy fragment dramatu „Spór” Pierra de Marivaux, gdzie krótkie dialogi między młodymi bohaterami (w różnych damsko-męskich układach) staną się pretekstem do ciekawych ćwiczeń teatralnych dotyczących cielesności.
Dodatkową wartością warsztatu jest możliwość spotkania się z dwiema aktorkami, które pokażą nam różne spojrzenia na ten sam tekst.
Warsztat skierowany jest do osób dorosłych (18+)
Doświadczalnia teatralna to nowy cykl warsztatów dla publiczności. Pragniemy przybliżyć narzędzia pracy aktora.
Zapraszamy do zwiedzania wszystkich tych, którzy chcieliby zobaczyć zakamarki teatru i odkryć tajemnice tego miejsca. Jakie miejsce w teatrze jest najważniejsze? Kim jest inspicjent? Co skrywa teatralna piwnica? Trasa zwiedzania uwzględnia m.in. Dużą Scenę, widownię, podscenie i zabytkowe mury. Przewodnikiem po teatralnych zakamarkach będzie Piotr Piniecki.
Koszt udziału 20 zł, bilety dostępne na stronie: https://bilety.teatrwybrzeze.pl/
Raz na jakiś czas Scena Malarnia zamienia się w Dziewczą Górę, miejsce akcji spektaklu o czterech Kaszubkach. Opowiadają historię o kobiecej solidarności i sile.
Nieczułość powstała na motywach książki Martyny Bundy o tym samym tytule. Zapraszamy do rozmowy o powieści w ramach spotkania z Gdańskim Klubem Książki. W roli moderatorki dyskusji wystąpi Natalia Soszyńska. Książka jest dostępna w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku, jeszcze zdążycie ją przeczytać! Wstęp wolny.
82. spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Teatralnego do spektaklu Kim jest pan Schmitt?. W spotkaniu weźmie udział reżyser Jan Hussakowski (online) oraz zespół aktorski. Rozmowę poprowadzi Weronika Łucyk. Spotkania są otwarte dla wszystkich. Wstęp wolny.
Zawód aktora wymaga bezbłędnej dykcji. Jak oni to robią? W marcu czas na “Zabawy z dykcją”. Co w tym czasie będą robili rodzice? Zobaczą jedyną w swoim rodzaju wersję dramatu Shakespeare'a w reżyserii Michała Siegoczyńskiego Romeo i Julia is not dead.
Czym jest projekt Rodzice w teatrze?
Zapisy dzieci (od 4 do 10 roku życia) oraz rezerwacja miejsc na wybrane spektakle pod numerem telefonu 58 551 50 40, 519 155 636 lub pod adresem mailowym: Kliknij aby zobaczyć adres email
Macierzyństwo na odległość, przemoc domowa i bieda, trudności związane z emigracją, brak wsparcia psychologicznego. Jak na skomplikowane, pełne traum losy trzech kobiet spojrzą terapeuci?
Zapraszamy na dziesiąte z cyklu spotkań łączących teatr z psychoanalizą – Spektakl na kozetce. Rozmowa wokół spektaklu Emigrantki odbędzie się na Scenie Stara Apteka w Gdańsku. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Udział w dyskusji jest bezpłatny.
„Teatr jest jak ogród. To przestrzeń nieustających zmian, w której każdy element jest częścią większego organizmu. Spektakle rosną od pomysłu do premiery, a następnie rozkwitają w kontakcie z publicznością. To miejsce, gdzie pielęgnuje się idee, dba o emocje i pozwala rozwijać wyobraźnię.”
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zapraszamy na Dni Otwarte. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Uprawiaj teatr”, podkreślając znaczenie zazieleniania instytucji kultury oraz pielęgnowania życia w każdej jego formie – od natury po sztukę.
Co na Was czeka?
Szczegółowy plan wydarzeń już wkrótce.
Informujemy, że pokaz spektaklu Szelmostwa Lisa Witalisa w reżyserii Joanny Zdrady, zaplanowany na 13 marca, został przeniesiony na dzień 12 marca o godz. 11:00.
Dobry teatr to teatr dostępny! Sprawdźcie, co przygotowaliśmy w marcu...
28 lutego zapraszamy na premierę sztuki Jeana Racine’a w przekładzie Antoniego Libery. „Brytanik”w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego to opowieść o wielkiej władzy. Szczególnie Agrypiny, która wyniosła na tron Nerona, odbierając Brytanikowi szansę na przewodzenie Rzymowi. Rolę Agrypiny w „Brytaniku” kreuje Dorota Kolak. Monice Mioduszewskiej opowiedziała o pracy nad nią.