Z radością informujemy, że Katarzyna Figura została laureatką Honorowej Nagrody Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki za znakomitą rolę Pani Chybcik w WESOŁYCH KUMOSZKACH Z WINDSORU Williama Shakespeare'a w reżyserii Pawła Aignera. Nagroda zostanie wręczona w piątek, 24 czerwca o godzinie 17.00 w gdańskiej Galerii PUNKT. Laureatce serdecznie gratulujemy!
O WESOŁYCH KUMOSZKACH Z WINDSORU
Zdrada. Zazdrość. Komedia omyłek. Dwie żwawe i bystre mieszczki walczą z lubieżnym i przebiegłym sir Johnem Falstaffem, szykując nań okrutną zemstę. Będziemy świadkami krwawego pojedynku francuskiego doktora Caiusa z przewielebnym walijskim plebanem Evansem, zabiegających o rękę pięknej panny. Oczywiście zwycięży miłość, a rozwiązłość i chytrość zostaną ukarane.
„Otrzymujemy spektakl przewrotny, inteligentny, zrealizowany z lekkością, skrzący się dowcipem. Tego spektaklu nie można przeoczyć."
Jan Bończa-Szabłowski, Rzeczpospolita
William Shakespeare
WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU
Przekład: Stanisław Barańczak
Reżyseria: Paweł Aigner
Dekoracje: Magdalena Gajewska
Kostiumy: Zofia De Ines
Asystent kostiumologa: Aleksandra Dzióbek
Ruch sceniczny: Karolina Garbacik
Muzyka: Piotr Klimek
Konsultant układów szermierczych: Rafał Domagała
Asystent reżysera: Cezary Rybiński
Inspicjent: Jerzy Kosiła, Katarzyna Wołodźko
W spektaklu występują: Dorota Androsz (Abraham Mizerek, krewniak Spłycia), Justyna Bartoszewicz / Anna Kaszuba (Anna Page, córka Page'ów), Magdalena Boć / Anna Kociarz (Pani Małgorzata Page), Monika Chomicka-Szymaniak / Katarzyna Figura (Pani Chybcik, ochmistrzyni w domu Caiusa), Piotr Biedroń / Piotr Witkowski (Doktor Caius, francuski medyk), Jerzy Gorzko (Pistol, towarzysz Falstaffa), Grzegorz Gzyl (Sir John Falstaff), Michał Jaros / Cezary Rybiński (Sir Hugo Evans, walijski pleban), Maciej Konopiński / Marek Tynda (Franciszek Ford, mieszczanin z Windsoru), Mirosław Krawczyk (Nym, towarzysz Falstaffa), Jacek Labijak / Jarosław Tyrański (Oberżysta, właściciel gospody „Pod Podwiązką"), Piotr Łukawski (Jerzy Page, mieszczanin z Windsoru), Zbigniew Olszewski (Spłyć, prowincjonalny sędzia), Maciej Szemiel (Bardolf, towarzysz Falstaffa) oraz debiutujący na scenie teatralnej absolwenci łódzkiej PWSFTviT - Marta Herman (Pani Alicja Ford), Marcin Miodek (Jan, sługa Forda i Robert, sługa Forda, Piotr Tuman), absolwenci gdańskiej Akademii Muzycznej na wydziale Wokalno-Aktorskim - Mateusz Burdach (Jan, sługa Forda i Robert, sługa Forda), Daniel Kulczyński (Jan, sługa Forda i Robert, sługa Forda) oraz Tomasz Piotrowski (Fenton, młody szlachcic) - absolwent Wydziału Aktorskiego wrocławskiej PWST.
Premiera: 28 czerwca 2015 roku w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim
Czas: 2 godziny 45 minut (jedna przerwa)
Spektakl jest koprodukcją Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i Teatru Wybrzeże.
Uprzejmie informujemy, że w dniach 24-25.12 kasy biletowe będą nieczynne. 26 grudnia kasa w Gdańsku będzie otwarta na dwie godziny przed rozpoczęciem spektaklu. Kasa w Sopocie będzie zamknięta.
15 grudnia wyruszyliśmy w podróż pociągiem po teatralnych przestrzeniach. Konduktor na wstępie ogłosił, że jesteśmy spóźnieni i nikt na nas nie czeka. Bo w Europie nikt już na nikogo nie czeka. Pociąg nie zatrzymuje się na żadnej stacji i nie wiadomo, dokąd jedzie.
Zapraszamy do spędzenia wyjątkowego wieczoru sylwestrowego w Teatrze Wybrzeże! Na naszych widzów czeka niezapomniany czas w pięknych przestrzeniach Teatru z towarzyszeniem muzyki na żywo. Na Dużej Scenie, w tym szczególnym dniu dwukrotnie zaprezentujemy „Wszystko szwindel”. Na Scenie Kameralnej zagramy „Szklaną menażerię”.