FRUU na Scenie Malarnia

FRUU na Scenie Malarnia

Serdecznie zapraszamy na FRUU Teatru Dada von Bzdülöw z muzyką Olo Walickiego. Spektakl zostanie zaprezentowany w najbliższy piątek i sobotę o godzinie 19.00 na Scenie Malarnia.

FRUU to nieprzypadkowe spotkanie czwórki artystów, którzy tworząc jeden wspólny organizm, raz uciekając w formę a raz próbując się z niej wydostać, wprowadzają widzów w ciszę... można by powiedzieć że w ruchu stąpają po lodzie na krańcach świata. Pod lodem jednak toczy się bujne życie mikro organizmów, choć na pierwszy rzut oka tego nie widać.  Istotą FRUU jest ciało i dźwięk, wobec czego taniec, a raczej grafika ruchu i muzyka stają się kluczowymi narzędziami kreowania przez artystów tego dość "bergmanowskiego" świata. Całość balansuje pomiędzy próbą odnalezienia życia w formie oraz formy w życiu, jednak nie jest to oczywiste łapanie się sensów, a raczej szukanie kontrastów, które budują bardzo delikatne emocjonalne napięcia w spektaklu.

„FRUU można czytać jako afirmację wolności - twórczej, artystycznej, tanecznej. To mieszanina sensów, porządków, rzeczywistości i fikcji. Warto dać się porwać tej godzinnej krotochwili w rytmie Dady i muzyki Ola Walickiego."

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

FRUU
Koncept: Katarzyna Chmielewska
Choreografia: Katarzyna Chmielewska, Anna Steller, Ula Zerek
Wideo: Kamila Chomicz
Muzyka na żywo: Olo Walicki
Kostiumy: Gosia Golińska, Kasia Piątek

Występują: Katarzyna Chmielewska, Anna Steller, Ula Zerek i Olo Walicki

Premiera: 6 lipca 2011
Czas: 1 godzina (bez przerw)

Produkcja: Stowarzyszenie Teatru Dada von Bzdülöw
Koprodukcja: MCK Zatoka Sztuki