CZERWONA TRAWA na Festiwalu Klopsztanga

CZERWONA TRAWA na Festiwalu Klopsztanga

Z przyjemnością informujemy, że CZERWONA TRAWA Teatru Dada von Bzdülöw współprodukowana przez Teatr Wybrzeże bierze udział w Polsko-Niemieckim Festiwalu Klopsztanga. Spektakl zostanie zaprezentowany dwukrotnie: 1 czerwca w Dortmundzie oraz 2 czerwca w Düsseldorfie. Zapraszamy!

Klopsztanga, to cykl ponad 70 wydarzeń kulturalnych, które odbędą się do końca grudnia 2012 roku w 20 miastach Nadrenii Północnej-Westfalii, m.in. w Akwizgranie, Kolonii, Düsseldorfie, Essen, Dortmundzie i Monachium. Po ubiegłorocznej prezentacji Nadrenii Północnej-Westfalii w Polsce, teraz Niemcy będą mogli zapoznać się z kulturą polską.

O SPEKTAKLU

CZERWONA TRAWA, to świat pogmatwanych damsko-męskich relacji, zmysłowych kolorów i smaków, przesycony surrealistycznym nastrojem - głęboko refleksyjny, choć ani na moment nie wpadający w patos. To słodko-gorzka sztuka, która nie chce być traktowana ze śmiertelną powagą.

„Jest to spektakl - w pozytywnym tego słowa znaczeniu - bezpretensjonalny, z nieśpiesznie następującymi po sobie wydarzeniami, przepełniony radosną erotyką."

Mirosław Baran, Gazeta Wyborcza

Boris Vian
CZERWONA TRAWA
Reżyseria: Katarzyna Chmielewska, Leszek Bzdyl
Muzyka: Mikołaj Trzaska
Scenografia: Maciej Chojnacki
Wideo: Kamila Chomicz
Reżyseria świateł: Michał Kołodziej

Choreografia i wykonanie: Katarzyna Chmielewska, Tatiana Kamieniecka, Ula Zerek, Leszek Bzdyl, Radek Hewelt, Cezary Rybiński (w sekwencji wideo).

Premiera: 11 lipca 2009 roku
Czas: 1 godzina 10 minut (bez przerw)

Produkcja: Teatr Dada von Bzdülöw, Teatr Wybrzeże
Przy wsparciu Urzędu Miasta Gdańska

Opublikowano: