EMIGRANTKI z audiodeskrypcją

EMIGRANTKI z audiodeskrypcją

Zapraszamy Państwa na kolejne wydarzenie w ramach projektu KULTURA BEZ BARIER. W sobotę, 13 maja o godzinie 17:00 w Starej Aptece zaprezentujemy EMIGRANTKI z audiodeskrypcją. Lektorem będzie aktor Teatru Wybrzeże Jacek Labijak.

Dla osób z niepełnosprawnością wzroku przewidujemy specjalną pulę biletów. Zapraszamy do rezerwacji miejsc w kasach biletowych pod numerem 519 155 636 lub mailem: bilety@teatrwybrzeze.pl

Koordynator projektu – Anna Augustyniak 502 756 973, e-mail: anna.augustyniak@teratrwybrzeze.pl

O SPEKTAKLU

EMIGRANTKI pokazują polską emigrację zarobkową z perspektywy ciężko pracujących kobiet, do tego matek wychowujących swoje dzieci na odległość. Dramat ukazuje ich pełną napięć relację pomiędzy sobą, trudne życie codzienne, problemy tożsamościowe, życie na walizkach i poczucie straconego życia osobistego, które próbują odkupić zarabianymi na swoje dzieci pieniędzmi. W niesprzyjających macierzyństwu warunkach są niezwykle heroicznymi matkami, które żyją w poczuciu przegranego macierzyństwa...

„Spektakl przejmujący, od początku do końca trzymający w napięciu, z tajemnicą w tle. Poruszający tym bardziej, gdy ma się świadomość, że przedstawia prawdziwe historie.”

Katarzyna Fryc, Gazeta Wyborcza

Radosław Paczocha
EMIGRANTKI
Reżyseria: Elżbieta Depta
Scenografia: Agata Andrusyszyn-Chwastek
Światła: Magdalena Gajewska
Muzyka: Maciej Szymborski
Konsultacja choreograficzna: Nicola Egwuatu
Konsultacja wokalna: Anna Domżalska
Projekt plakatu: Monika Starowicz

W spektaklu występują: Małgorzata Brajner (Zosia), Katarzyna Figura (Teresa) i Justyna Bartoszewicz (Monika).

Asystent reżysera, inspicjent - sufler: Agnieszka Szczepaniak

Prapremiera: 20 lutego 2021 roku w Starej Aptece
Czas: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

O PROJEKCIE

W ramach projektu PFRON KULTURA BEZ BARIER realizujemy przedsięwzięcie grantowe TEATR DOSTĘPNY. Celem przedsięwzięcia grantowego jest zniwelowanie barier w dostępie do kultury wśród osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu poprzez rozszerzenie oferty spektakli z audiodeskrypcją i tłumaczeniem migowym. Projekt realizujemy od 1 stycznia do 15 czerwca 2023 roku. W tym czasie planujemy wystawić cztery spektakle z audiodeskrypcją oraz trzy spektakle z tłumaczeniem na PJM. Spektaklom będą towarzyszyły działania edukacyjne. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

FE POWER wersja kolor5