EMIGRANTKI - po prapremierze

EMIGRANTKI - po prapremierze

W minioną sobotę w Starej Aptece odbyła się prapremiera EMIGRANTEK Radosława Paczochy w reżyserii Elżbiety Depty. Miło nam poinformować, że przedstawienie spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej. 

„Temat potraktowany przez reżyserkę Elżbietę Deptę i aktorki: Justynę Bartoszewicz, Małgorzatę Brajner i Katarzynę Figurę z wielkim zaangażowaniem i talentem sprawił, że spektakl porusza emocje widza z ogromną siłą.”

Anna Umięcka, portal Gdansk.pl

„Spektakl przejmujący, od początku do końca trzymający w napięciu, z tajemnicą w tle. Poruszający tym bardziej, gdy ma się świadomość, że przedstawia prawdziwe historie.”

Katarzyna Fryc, Gazeta Wyborcza

„Bardzo dobra sztuka Radosława Paczochy, bardzo dobra koncepcja reżyserska Elżbiety Depty, bardzo dobre operowanie światłem Magdaleny Gajewskiej, bardzo dobra muzyka i efekty dźwiękowe Macieja Szymborskiego, bardzo dobra scenografia Agaty Andrusyszyn-Chwastek, no i bardzo dobra gra Justyny Bartoszewicz (Moniki), Katarzyny Figury (Teresy) i Małgorzaty Brajner (Zosi). Cóż więcej można powiedzieć o tym przedstawieniu? Należy je po prostu obejrzeć. Koniecznie obejrzeć!”

Edward Jakiel, portal Teatrologia.info

„EMIGRANTKI Radosława Paczochy w reżyserii Elżbiety Depty z gdańskiego Teatru Wybrzeże to interesujący portret kobiet, które wyemigrowały z Polski w celach zarobkowych. Spektakl pokazuje też, w jaki sposób można mówić o kobietach pracujących za granicą.”

Paweł Stangret, e-teatr.pl