Szalony, zwariowany, dowcipny

Szalony, zwariowany, dowcipny

Za nami prapremiera spektaklu WSOPOTWZIĘCI w reżyserii Łukasza Czuja. Zapraszamy Państwa do lektury fragmentów recenzji.

Dziewięcioro aktorów przez dwie godziny nie schodzi ze sceny – grają po kilka postaci, śpiewają, tańczą i robią to naprawdę znakomicie.Teatr Wybrzeże po raz kolejny udowadnia, że ma wyjątkowo utalentowany zespół. Wielkie brawa."

Grażyna Antoniewicz, Dziennik Bałtycki

Nie sposób objąć wszystkiego co przez dwie godziny serwują artyści WSOPOTWZIĘTYCH, ale pewne jest, że Sopot ma spektakl idealnie skrojony na lato - lekki, dowcipny, przyjemny, szalony, dyskotekowy, a przy tym nostalgiczny."

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

120-lecie Sopotu stało się dla Teatru Wybrzeże okazją do wystawienia przezabawnej, zwariowanej muzycznej opowieści próbującej przekazać widzom, na czym polega fenomen najpopularniejszego w Polsce nadmorskiego kurortu."

Katarzyna Fryc, Gazeta Wyborcza

Ta wędrówka po Sopocie pełna jest symboli, miejsc, opowieści o kurorcie. Migają nam przed oczami dziesiątki obrazków niczym widoki za oknem pędzącej kolejki SKM. Są tu aktorskie popisy, dla których warto byłoby wysiąść na danej stacji, by wrażenia zatrzymać na dłużej (znakomici zwłaszcza Katarzyna Z. Michalska, Janek Napieralski czy Marcin Miodek). Cały zespół tętni energią, i przez dwie godziny nadzwyczaj dynamicznego tempa, nie zwalnia ani na chwilę. Kreślą ten teatralny portret miasta z wyczuciem i, co najważniejsze, z wdziękiem."

Gabriela Pewińska – Jaśniewicz, Zawsze Pomorze