22. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI

22. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI

Serdecznie zapraszamy na 22. LEKCJĘ NIEGRZECZNOŚCI, która odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 13.00 na Scenie Malarnia.

Tematem 22. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI będą PRZYGODY PSZCZÓŁKI MAI (Cz.2, NA TROPIE CZŁOWIEKA). Lekcję poprowadzą: Agata Bykowska, Piotr Biedroń, Piotr Łukawski i Marta Herman. Opiekę artystyczną nad 22. LEKCJĄ objęła Dorota Androsz (scenariusz, reżyseria).

O 22. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI

Na początek kilka słów dla Chłopców i Dziewczynek od Mai, które przyszły do teatru telegramem zapieczętowanym kroplą miodu: Cześć dzieciaki! W poprzednim odcinku po „pierwsze wielokwiatowe" wyklułam się. Po „drugie rzepakowe" poznałam twarde zasady pszczół. Do mojej żółtej główki starała się je bezskutecznie wbić nauczycielka Klementyna. Po „trzecie spadziowe" nauczyłam się latać i od razu bzyknęłam z ula, by na własne czułki przekonać się, jak wygląda świat po drugiej stronie plastra miodu. Po „czwarte gryczane" do zobaczenia wkrótce!

Nasza odważna Maja zdobyła już praktyczną wiedzę, że przed deszczem należy chować się pod parasolem z bratka, kropli rosy trzeba unikać, a latać najlepiej w pełnym słońcu, żółtym jak pyłek lipowy. Zaprzyjaźniła się z Komarem, Ważką, Mrówkami i Chrząszczem. Mai to jednak nie wystarcza i za nic w miodzie nie chce wrócić do ula, dopóki nie pozna Człowieka, którego owady z poza ula mają w głębokim pobzykiwaniu. Jest uparta i może dumnie nosić przydomek pszczółki podróżniczki.

Czy Maja pozna Człowieka? Co na jego temat ma do powiedzenia walczący z efektem jo - jo Konik Polny? Jakie tajemnice pszczelarzy zna latająca złodziejka - Mucha Funia? Kogo lubi chliptać w wolnym czasie krwiopijca Komar Jan Krzysztof? Czy truteń Gucio stanie na wysokości żądła, gdy Maja znajdzie się w pajęczym niebezpieczeństwie?

Na te i inne pyłkowe pytania znajdziecie słodką odpowiedź w drugim odcinku o przygodach Pszczółki Mai pod tytułem NA TROPIE CZŁOWIEKA. A na podróż do świata owadów zapraszają rezolutna Maja - Agata Bykowska, obżartuch Gucio - Piotr Biedroń, walczący z efektem jo - jo Konik Polny Filip - Piotr Łukawski, złodziejka Mucha Funia - Marta Herman, uparty jak osioł, Komar Jan Krzysztof - Piotr Biedroń, puszczający bąki Chrząszcz Teodor - Piotr Łukawski, bezwzględna krawcowa Pajęczyca Tekla - Marta Herman, oraz gościnnie Człowiek, Mickiewicz i Słowacki.

O LEKCJACH NIEGRZECZNOŚCI

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI to przegląd literatury starszej i nowszej w formie udramatyzowanych czytań z domieszką magii teatru, których wspólnym mianownikiem jest różnorako pojmowany, obecny w literaturze dziecięcej od zawsze, „bohater niepokorny".

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI przeznaczone są dla widzów od 6 roku życia. Koszt jednej Lekcji wynosi 11 zł (konieczne wcześniejsze rezerwacje w kasach biletowych).

PROMOCJA

Dla posiadaczy wejściówek oraz karnetów na LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI Teatr Wybrzeże przygotował atrakcyjne zniżki - 5 zł rabatu na bilety na spektakle z repertuaru Teatru Wybrzeże (warunkiem skorzystania z promocji jest okazanie wejściówki lub karnetu).