18. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI

18. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI

Serdecznie zapraszamy na 18. LEKCJĘ NIEGRZECZNOŚCI, która odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 12.00 na Scenie Kameralnej.

Tematem 18. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI będą PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. Tym razem zaprezentujemy Państwu Księgę drugą, czyli KOZIOŁKA MATOŁKA NA WIELKIEJ KROKWI. Lekcję poprowadzą: Anna Kociarz, Małgorzata Oracz, Piotr Chys i Piotr Witkowski. Opiekę artystyczną nad 18. LEKCJĄ objął Michał Derlatka, oprawę dźwiękową przygotuje Joanna Sówka-Sowińska, natomiast za oprawę graficzną będzie odpowiedzialny Maciej Salamon.

Po LEKCJI odbędą się warsztaty teatralne nawiązujące do tematyki czytanego tekstu. Ilość miejsc jest ograniczona. Konieczne są wcześniejsze zapisy pod adresem: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl

O 18. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI

Dzień dobry, dzieci!

To ja, Pan Reżyser. Widziałyście ostatnią LEKCJĘ NIEGRZECZNOŚCI? Tak? To bardzo się cieszę. Nie? No, może jeszcze kiedyś będzie okazja, żeby ją zobaczyć. Zobaczymy. Na wszelki wypadek, tym z Was, którzy nie widzieli, przypomnę: Bohater naszej opowieści, koziołek, zwany, jak niektórzy twierdzą: niesłusznie, Matołkiem, otrzymał do wykonania misję. Miał się mianowicie podkuć, tak na próbę. Błąkał się więc przez całą LEKCJĘ po świecie w bezskutecznych poszukiwaniach Pacanowa, gdzie ponoć Kozy kują. Trafił z pola kapusty prosto do ciupy, był kucharzem na okręcie, trafił na księżyc, gdzie spotkał Twardowskiego, a nawet stracił głowę! Tak, tak, drogie dzieci. (Pan Aktor miał nie lada zadanie, z którego wybrnął z wprawą jogina.) Koziołek zupełnie stracił głowę! A krótko potem ją odzyskał... Ale Pacanowa nie znalazł.

Temat kóz jest dla Teatru dość drażliwy. W Sopocie kozy poprzegryzały nam kable od głośników, a z kasy w Gdańsku zniknęła większość biletów na najbliższe lekcje (na winę kóz wskazywały tajemnicze bobki pozostawione na miejscu zbrodni). Mimo tego postanowiliśmy dać Matołkowi jeszcze jedną szansę. W styczniowej lekcji poznamy dalsze jego przygody. Ponoć droga do Pacanowa prowadzi przez Kielce, USA i Zakopane. Udamy się tam z Koziołkiem. Chcecie zobaczyć konkurs skoków narciarskich? Jak myślicie, kto wygra - K. Stoch, P. Żyła czy K. Matołek?

Przyjdzie się przekonać sami!

(Rysuje Salamon, podgrywa Sówka)

O LEKCJACH NIEGRZECZNOŚCI

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI to przegląd literatury starszej i nowszej w formie udramatyzowanych czytań z domieszką magii teatru, których wspólnym mianownikiem jest różnorako pojmowany, obecny w literaturze dziecięcej od zawsze, „bohater niepokorny".

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI przeznaczone są dla widzów od 6 roku życia. Koszt jednej Lekcji wynosi 11 zł (konieczne wcześniejsze rezerwacje w kasach biletowych).

PROMOCJA

Dla posiadaczy wejściówek oraz karnetów na LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI Teatr Wybrzeże przygotował atrakcyjne zniżki - 5 zł rabatu na bilety na spektakle z repertuaru Teatru Wybrzeże (warunkiem skorzystania z promocji jest okazanie wejściówki lub karnetu).