ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ

Jest rok 2044. Janina, Jan i Janka przystępują do realizacji eksperymentalnego dokumentu. W jednej z sal dobrze utrzymanego skansenu teatralnego, korzystając z zamierzchłych technologii (MacBookPro, rzutnik multimedialny, etc.), kostiumów (Milan Fashion Week 2013) oraz emocji (kino, taniec, teatr z początku XXI wieku), Janina, Jan i Janka próbują odegrać COŚ, co było tym CZYMŚ. Filozoficznym wsparciem i inspiracją do przeprowadzenia dokumentalnego eksperymentu jest filozofia Powrotu i Akceptacji Wilhelma Guido.

Realizatorzy o spektaklu: „W ubiegłym roku symbolicznym CELEBRATION, CZYLI KONIEC zamknęliśmy dwie dekady istnienia naszego Teatru. Spektaklem ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ zamierzamy wejść w nową Epokę Dada rozluźniając wszelkie pęta wiążące twór artystyczny o tak długim stażu. Pozwolą Państwo, że nie będziemy zdradzać inspiracji i zamierzeń, które towarzyszyły nam przy pracy nad ZAGRAJ TO. Inspiracje i zamierzenia będą bowiem ulegać stałym ewolucjom aż do dnia premiery. Niecierpliwym proponujemy krótką notkę zapowiadającą spektakl. Jednakże, nie możemy oprzeć się temu, by nie wspomnieć, iż zbliża się 100 rocznica pierwszej emanacji Dada (Zürich 1916). Po raz kolejny pragniemy też przyznać się publicznie do wiary w to, że od owego pamiętnego wydarzenia wszystko jest takie, jakie jest i innym być już nie może. ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ jest Dziełem Zbiorowym Trojga Twórców Teatru Dada: Anny Steller, związanej z Dada od zarania, czyli od pierwszej premiery z 16 stycznia 1993 roku - PTAKI PODOBNO JAK LUDZIE oraz Katarzyny Chmielewskiej i Leszka Bzdyla, współzałożycieli tego jedynego w swoim rodzaju, legendarnego Teatru... Tu powinny być wymienione Dzieła Teatru Dada, które niczym kamienie milowe wyznaczają drogę gdańskiej sceny taneczno-teatralnej. Zakładamy jednak, że o przeszłości Teatru Dada von Bzdülöw nie należy już pisać. Przeszłość, jak to z przeszłością bywa - odeszła. Jest Teraz oraz nadciągające nieodwołalnie - ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ."

Produkcja: Teatr Dada von Bzdülöw / Teatr Wybrzeże
Przy wsparciu Urzędu Miasta Gdańsk

Podziękowania dla Domu Pracy Twórczej - Burdąg oraz Zatoki Sztuki w Sopocie.

 • Premiera: - Scena Malarnia
 • Czas trwania: 1 godzina (bez przerw)

  Aktualności

  • Zdjęcie artykułu ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ w Indiach

   ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ w Indiach

   Miło nam poinformować, że spektakl ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ Teatru Dada von Bzdülöw współprodukowany przez Teatr Wybrzeże zostanie zaprezentowany trzykrotnie w Indiach.
   Więcejo "ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ w Indiach"
  • Zdjęcie artykułu ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ na Olsztyńskich Spotkaniach Teatralnych

   ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ na Olsztyńskich Spotkaniach Teatralnych

   Miło nam poinformować, że spektakl ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ weźmie udział w 22. edycji Olsztyńskich Spotkań Teatralnych. Przedstawienie zostanie zaprezentowane dzisiaj o godzinie 17.00 na Scenie Margines Teatru im. Jaracza w Olsztynie.
   Więcejo "ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ na Olsztyńskich Spotkaniach Teatralnych"
  • Zdjęcie artykułu ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ na Scenie Malarnia

   ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ na Scenie Malarnia

   Serdecznie zapraszamy na spektakl ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ Teatru Dada von Bzdülöw. Przedstawienie zostanie zaprezentowane jutro i pojutrze o godzinie 20.00 na Scenie Malarnia. Po środowym spektaklu zapraszamy na spotkanie artystów z publicznością.
   Więcejo "ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ na Scenie Malarnia"
  • Zdjęcie artykułu ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ - po premierze

   ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ - po premierze

   Miło nam poinformować, że wczorajsza premiera spektaklu ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej. Zapraszamy Państwa do lektury fragmentów recenzji i obejrzenia galerii zdjęć ze spektaklu.
   Więcejo "ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ - po premierze"
  • Zdjęcie artykułu ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ

   ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ

   Dzisiaj i jutro o godzinie 19.00 na Scenie Malarnia odbędzie się premiera spektaklu ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ. Będzie to 44 premiera Teatru Dada von Bzdülöw. Współproducentem spektaklu jest Teatr Wybrzeże. Zapraszamy!
   Więcejo "ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ"