SZTUKA

Yasmina Reza


Opis scenografii i postaci [KLIKNIJ TUTAJ]

Długoletnia przyjaźń trzech mężczyzn zostaje poddana próbie w momencie, w którym jeden z nich kupuje bardzo drogie awangardowe dzieło, a konkretnie biały obraz na białym tle. Od tej chwili rozmowy o malarstwie współczesnym i jego rzeczywistej wartości stają się pretekstem do zdefiniowania na nowo łączącej ich relacji. Głośny dramat Yasminy Rezy to błyskotliwe studium przyjaźni, w którym napięcie pomiędzy wolnością jednostki, a przynależnością do określonej wspólnoty staje się soczewką, przez którą przyglądamy się różnym stadiom przyjaźni. Reza stawia pytania o to, gdzie kończy się lojalność, a zaczyna zakłamanie i czy w każdej sytuacji mamy prawo iść wyłącznie za swoim głosem, bez względu na oczekiwania najbliższych.

 • Premiera: - Scena Malarnia
 • Czas trwania: 1 godzina 10 minut
 • Sezon 2021/2022

Aktualności

 • Zdjęcie artykułu Jubileuszowa SZTUKA

  Jubileuszowa SZTUKA

  Zapraszamy Państwa na 50. SZTUKĘ! Prezentacja jubileuszowego spektaklu odbędzie się w najbliższy piątek, 17 lutego o godzinie 19.00 w Starej Aptece.
  Więcejo "Jubileuszowa SZTUKA"
 • Zdjęcie artykułu Sylwester w Teatrze

  Sylwester w Teatrze

  Drodzy widzowie, w wieczór sylwestrowy zaprezentujemy dwa znakomite tytuły - AWANTURĘ W CHIOGGI na Scenie Malarnia oraz spektakl SZTUKA w Starej Aptece. Po każdym spektaklu zapraszamy na lampkę wina i słodki upominek.
  Więcejo "Sylwester w Teatrze"
 • Zdjęcie artykułu SZTUKA w programie KULTURA DOSTĘPNA

  SZTUKA w programie KULTURA DOSTĘPNA

  Zapraszamy Państwa na kolejny spektakl z tłumaczeniem na język migowy prezentowany w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA. W najbliższą sobotę, 20 listopada o godzinie 17:00 w Starej Aptece zaprezentujemy SZTUKĘ Yasminy Rezy w reżyserii Adama Orzechowskiego.
  Więcejo "SZTUKA w programie KULTURA DOSTĘPNA"
 • Zdjęcie artykułu Warsztat do spektaklu SZTUKA

  Warsztat do spektaklu SZTUKA

  Serdecznie zapraszamy na warsztat teatralny do spektaklu SZTUKA Yasminy Rezy w reżyserii Adama Orzechowskiego. Zajęcia odbędą się w najbliższy czwartek, 4 listopada o godzinie 19:00 w Starej Aptece. Udział w warsztacie jest bezpłatny.
  Więcejo "Warsztat do spektaklu SZTUKA"
 • Zdjęcie artykułu SZTUKA w 54. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

  SZTUKA w 54. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

  Zapraszamy Państwa na 54. Dyskusyjny Klub Teatralny poświęcony spektaklowi SZTUKA Yasminy Rezy w reżyserii Adama Orzechowskiego. Weźmie w nim udział reżyser i zespół aktorski. Spotkanie odbędzie się w środę, 27 października o godzinie 19.45 w Starej Aptece. Wstęp wolny.
  Więcejo "SZTUKA w 54. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym"
 • Zdjęcie artykułu SZTUKA w programie KULTURA DOSTĘPNA

  SZTUKA w programie KULTURA DOSTĘPNA

  Zapraszamy Państwa na kolejny spektakl z audiodeskrypcją prezentowany w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA. W środę, 27 października o godzinie 18.30 w Starej Aptece zaprezentujemy SZTUKĘ Yasminy Rezy w reżyserii Adama Orzechowskiego.
  Więcejo "SZTUKA w programie KULTURA DOSTĘPNA"
 • Zdjęcie artykułu Dodatkowe spektakle

  Dodatkowe spektakle

  Drodzy widzowie, z uwagi na ogromne zainteresowanie prezentujemy dodatkowe pokazy EMIGRANTEK (26 i 28 lutego), LILLI WENEDY (27 i 28 lutego) i SZTUKI (27 i 28 lutego).
  Więcejo "Dodatkowe spektakle"
 • Zdjęcie artykułu SZTUKA - po premierze

  SZTUKA - po premierze

  Z radością informujemy, że wczorajsza premiera SZTUKI Yasminy Rezy w reżyserii Adama Orzechowskiego spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej!
  Więcejo "SZTUKA - po premierze"
 • Zdjęcie artykułu SZTUKA na Scenie Malarnia

  SZTUKA na Scenie Malarnia

  Dzisiaj o godzinie 19.00 na Scenie Malarnia odbędzie się premiera SZTUKI Yasminy Rezy w reżyserii Adama Orzechowskiego.
  Więcejo "SZTUKA na Scenie Malarnia"
 • Zdjęcie artykułu Wystartowaliśmy!

  Wystartowaliśmy!

  Drodzy widzowie, wystartowaliśmy! Dosłownie przed chwilą rozpoczęła się pierwsza prezentacja po wielu miesiącach nie grania. Na Scenie Malarnia trwa właśnie pokaz przedpremierowy SZTUKI Yasminy Rezy w reżyserii Adama Orzechowskiego. Spotkajmy się ponownie w Teatrze. Bądźmy razem. Do zobaczenia w Teatrze Wybrzeże! 
  Więcejo "Wystartowaliśmy!"
 • Zdjęcie artykułu Spotkajmy się ponownie w Teatrze!

  Spotkajmy się ponownie w Teatrze!

  Drodzy widzowie, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym premierowym repertuarem na najbliższe tygodnie! Cieszymy się, że po wielu miesiącach rozłąki spotkamy się z Państwem ponownie! 
  Więcejo " Spotkajmy się ponownie w Teatrze!"
 • Zdjęcie artykułu Wracamy!

  Wracamy!

  Drodzy widzowie, z ogromną radością informujemy, że od przyszłej soboty wznawiamy pełną działalność artystyczną!
  Więcejo "Wracamy!"