FRUU

FRUU to nieprzypadkowe spotkanie czwórki artystów, którzy tworząc jeden wspólny organizm, raz uciekając w formę a raz próbując się z niej wydostać, wprowadzają widzów w ciszę... można by powiedzieć że w ruchu stąpają po lodzie na krańcach świata. Pod lodem jednak toczy się bujne życie mikro organizmów, choć na pierwszy rzut oka tego nie widać.  Istotą FRUU jest ciało i dźwięk, wobec czego taniec, a raczej grafika ruchu i muzyka stają się kluczowymi narzędziami kreowania przez artystów tego dość "bergmanowskiego" świata. Całość balansuje pomiędzy próbą odnalezienia życia w formie oraz formy w życiu, jednak nie jest to oczywiste łapanie się sensów, a raczej szukanie kontrastów, które budują bardzo delikatne emocjonalne napięcia w spektaklu.

„FRUU można czytać jako afirmację wolności - twórczej, artystycznej, tanecznej. To mieszanina sensów, porządków, rzeczywistości i fikcji. Warto dać się porwać tej godzinnej krotochwili w rytmie Dady i muzyki Ola Walickiego."

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

Produkcja: Stowarzyszenie Teatru Dada von Bzdülöw
Koprodukcja: MCK Zatoka Sztuki

 • Premiera:
 • Czas trwania: 1 godzina (bez przerw)

  Aktualności

  • Zdjęcie artykułu FRUU na Scenie Malarnia

   FRUU na Scenie Malarnia

   Serdecznie zapraszamy na FRUU Teatru Dada von Bzdülöw z muzyką Olo Walickiego. Spektakl zostanie zaprezentowany w najbliższy piątek i sobotę o godzinie 19.00 na Scenie Malarnia.
   Więcejo "FRUU na Scenie Malarnia"