FAZA DELTA

Radosław Paczocha

Historia trójki takich trochę kiboli, trochę dresiarzy, niby zwykłych chłopaków z sąsiedztwa, którzy jakby niechcący i mimochodem przekraczają wszelkie granice - będąc pod wpływem dokonują zbrodni. Niczym bohaterowie mrożkowskiej ZABAWY, pewnego sobotniego wieczora, by się po prostu lepiej bawić i poszerzyć zakres doznań, zażywają pozornie niegroźne, przez niektórych postrzegane nawet jako kulturotwórcze, środki zmieniające świadomość i ta coraz weselsza zabawa kończy się drastycznym zabójstwem. FAZA DELTA to skromna, ale niezwykle poruszająca opowieść o banalności zła.

Adam Orzechowski o spektaklu: „Dominujące teraz hasło „że zabawa jest najważniejsza" zamieniło tę dawną potrzebę w przymus; żyjemy pod presją przymusu zabawy - i to na wielu frontach. Od tej zabawy uzależniamy się, potrzebujemy jednak coraz silniejszych doznań; aby w nią wejść potrzebujemy kolejnych wspomagaczy, nasz umysł jest coraz intensywniej infekowany - doznaniami zewnętrznymi ale i chemią, początkowo niegroźną ale z czasem coraz bardziej wyniszczającą. Tym tekstem chciałbym opowiedzieć nie o jakiejś abstrakcyjnej, egzotycznej patologii, ale o trzech fajnych chłopakach z sąsiedztwa, a może i o nas samych, o tym, jak łatwo przekroczyć tę granicę, jak kulturotwórczy ponoć specyfik łatwo przekształca się w katalizator agresji, jak łatwo z kolorowego nierealu wpaść w najczarniejszy real."

Spektakl zalecany dla widzów od 15 roku życia.

 • Polska Premiera: - Scena Malarnia
 • Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

  Aktualności

  • Zdjęcie artykułu Jubileuszowa FAZA DELTA

   Jubileuszowa FAZA DELTA

   Szanowni Państwo, drodzy widzowie! Przed nami kolejny jubileuszowy spektakl – kontrowersyjna 50. FAZA DELTA Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego, która zostanie zaprezentowana dzisiaj o godzinie 19.00 na Scenie Malarnia.
   Więcejo "Jubileuszowa FAZA DELTA"
  • Zdjęcie artykułu Kontrowersyjna FAZA

   Kontrowersyjna FAZA

   W najbliższą środę, czwartek i piątek o godzinie 10.00 na Scenie Malarnia zaprezentujemy kontrowersyjną FAZĘ DELTA Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego. Spektaklom będą towarzyszyły warsztaty i dyskusja z młodzieżą gimnazjalną i licealną. Tematem zajęć będą przyczyny i skutki korzystania z różnego rodzaju środków odurzających. Zajęcia poprowadzi Weronika Łucyk.
   Więcejo "Kontrowersyjna FAZA"
  • Zdjęcie artykułu FAZA DELTA na Scenie Letniej

   FAZA DELTA na Scenie Letniej

   Dzisiaj o godzinie 21.00 na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim zaprezentujemy FAZĘ DELTA Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego. Wstęp wolny. Zapraszamy!
   Więcejo "FAZA DELTA na Scenie Letniej"
  • Zdjęcie artykułu Scena Letnia na półmetku

   Scena Letnia na półmetku

   Szósty sezon Sceny Letniej Teatru Wybrzeże jest już na półmetku. Do tej pory zagraliśmy cztery spektakle, które wypełniona po brzegi widownia przyjęła niezwykle entuzjastycznie nagradzając aktorów wielominutowymi brawami. Przed nami jeszcze cztery wieczory na Scenie Letniej, w tym jeden prapremierowy - w sobotę, 16 sierpnia zaprezentujemy Państwu AKT RÓWNOLEGŁY Dereka Benfielda...
   Więcejo "Scena Letnia na półmetku"
  • Zdjęcie artykułu Szósty sezon Sceny Letniej

   Szósty sezon Sceny Letniej

   Dzisiaj ponownie otwieramy Scenę Letnią Teatru Wybrzeże!
   Więcejo "Szósty sezon Sceny Letniej"
  • Zdjęcie artykułu FAZA DELTA na Scenie Malarnia

   FAZA DELTA na Scenie Malarnia

   Zapraszamy Państwa na FAZĘ DELTA - kontrowersyjną i poruszającą opowieść o banalności zła. Spektakl zostanie zaprezentowany jutro i pojutrze o godzinie 19.00 na Scenie Malarnia.
   Więcejo "FAZA DELTA na Scenie Malarnia"
  • Zdjęcie artykułu Piąty sezon Sceny Letniej

   Piąty sezon Sceny Letniej

   Dzisiaj ponownie otwieramy Scenę Letnią Teatru Wybrzeże!
   Więcejo "Piąty sezon Sceny Letniej"
  • Zdjęcie artykułu Weekend na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże

   Weekend na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże

   W ten weekend na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim zaprezentujemy wyjątkowo aż dwa spektakle - w najbliższy piątek o godzinie 21.00 kontrowersyjną FAZĘ DELTA Radosława Paczochy, a dzień później, w sobotę o godzinie 21.00 GRZEGORZA DYNADAŁĘ Moliera. Wstęp na oba spektakle wolny. Zapraszamy!
   Więcejo "Weekend na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże"
  • Zdjęcie artykułu Czwarty sezon Sceny Letniej

   Czwarty sezon Sceny Letniej

   Dzisiaj ponownie otwieramy Scenę Letnią Teatru Wybrzeże!
   Więcejo "Czwarty sezon Sceny Letniej"
  • Zdjęcie artykułu FAZA DELTA w półfinale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej

   FAZA DELTA w półfinale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej

   Miło nam poinformować, że FAZA DELTA, sztuka młodego dramatopisarza Radosława Paczochy, która swoją prapremierę miała na deskach Teatru Wybrzeże 13 stycznia tego roku, trafiła do półfinału Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.
   Więcejo "FAZA DELTA w półfinale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej"
  • Zdjęcie artykułu Relacja z 12. Dyskusyjnego Klubu Teatralnego

   Relacja z 12. Dyskusyjnego Klubu Teatralnego

   W minioną środę na Scenie Malarnia odbyło się 12. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Teatralnego poświęcone spektaklowi FAZA DELTA. Uczestniczyli w nim reżyser Adam Orzechowski i zespół aktorski. Dyskusję pomiędzy artystami a publicznością moderował dramaturg Teatru Wybrzeże, Jakub Roszkowski.
   Więcejo "Relacja z 12. Dyskusyjnego Klubu Teatralnego"
  • Zdjęcie artykułu FAZA DELTA w 12. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

   FAZA DELTA w 12. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

   Dzisiaj o godzinie 20.45 na Scenie Malarnia odbędzie się 12. Dyskusyjny Klub Teatralny poświęcony FAZIE DELTA Radosława Paczochy. Wezmą w nim udział twórcy spektaklu, reżyser Adam Orzechowski oraz zespół aktorski. Dyskusję moderować będzie dramaturg Teatru Wybrzeże, Jakub Roszkowski. Wstęp wolny. Zapraszamy!
   Więcejo "FAZA DELTA w 12. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym"
  • Zdjęcie artykułu Trailer FAZY DELTA

   Trailer FAZY DELTA

   Zapraszamy Państwa do obejrzenia trailera FAZY DELTA Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego. Realizacja: Michał Andrysiak, Tomek Wierzchowski, Maciej Salamon.
   Więcejo "Trailer FAZY DELTA"
  • Zdjęcie artykułu Po premierze FAZY DELTA

   Po premierze FAZY DELTA

   W miniony piątek na Scenie Malarnia odbyła się polska prapremiera FAZY DELTA Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego. Spektakl spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem premierowej publiczności i krytyki teatralnej.
   Więcejo "Po premierze FAZY DELTA"
  • Zdjęcie artykułu Prapremiera FAZY DELTA

   Prapremiera FAZY DELTA

   Dzisiaj o godzinie 19.00 na Scenie Malarnia odbędzie się polska prapremiera FAZY DELTA Radosława Paczochy. Reżyserem spektaklu jest Adam Orzechowski, scenografię przygotowała Magdalena Gajewska a muzykę skomponował zespół Kormorany.
   Więcejo "Prapremiera FAZY DELTA"
  • Zdjęcie artykułu Przed premierą FAZY DELTA - wywiad z Adamem Orzechowskim

   Przed premierą FAZY DELTA - wywiad z Adamem Orzechowskim

   Zapraszamy Państwa do lektury wywiadu z Adamem Orzechowskim, reżyserem FAZY DELTA. Wywiad przeprowadził Jarosław Zalesiński z Dziennika Bałtyckiego.
   Więcejo "Przed premierą FAZY DELTA - wywiad z Adamem Orzechowskim"
  • Zdjęcie artykułu Przed premierą FAZY DELTA - wywiad z Radosławem Paczochą

   Przed premierą FAZY DELTA - wywiad z Radosławem Paczochą

   Zapraszamy Państwa do lektury wywiadu z Radosławem Paczochą, autorem FAZY DELTA. Wywiad przeprowadziła Martyna Wielewska z magazynu WYBRZEŻA.
   Więcejo "Przed premierą FAZY DELTA - wywiad z Radosławem Paczochą"
  • Zdjęcie artykułu Próby do FAZY DELTA

   Próby do FAZY DELTA

   W Teatrze Wybrzeże trwają próby do FAZY DELTA Radosława Paczochy. Reżyseruje Adam Orzechowski, scenografię przygotowuje Magdalena Gajewska. Planowana prapremiera - 13 stycznia 2012 roku na Scenie Malarnia.
   Więcejo "Próby do FAZY DELTA"