aneks do iv edycji

Aneks do IV edycji

 • Miniatura projektu Aneks do IV edycji

  W ramach aneksu do IV edycji Wybrzeża Sztuki zaprezentowaliśmy TĘCZOWĄ TRYBUNĘ 2012 Pawła Demirskiego i Moniki Strzępki z Teatru Polskiego we Wrocławiu, MICKIEWICZ. DZIADY. PERFORMANCE Pawła Wodzińskiego z Teatru Polskiego w Bydgoszczy, naszą najnowszą premierę - NIE-BOSKĄ KOMEDIĘ Zygmunta Krasińskiego w reżyserii Adama Nalepy, naszą sierpniową, zaangażowaną premierę - SPRAWĘ OPERACYJNEGO ROZPOZNANIA w reżyserii Zbigniewa Brzozy oraz kontrowersyjnego PANA TADEUSZA Adama Mickiewicza w reżyserii Jarosława Tumidajskiego.

  „Tegoroczna edycja Wybrzeża Sztuki - gdy potraktujemy razem jej główną część i aneks - to naprawdę bardzo mocna propozycja. Zobaczyć w jednym miejscu, w ramach jednej imprezy przedstawienia Grzegorza Jarzyny, Jana Klaty, Demirskiego i Strzępki, Mikołaja Grabowskiego czy Mai Kleczewskiej - to rzadkość w skali całego kraju."

  Mirosław Baran, Gazeta Wyborcza

  „W sytuacji zamieszania związanego z równoczesnym w czasie, bo nie przestrzeni, rozgrywania dwóch przeglądów teatralnych w Trójmieście (oraz dodatkowej atrakcji w postaci premiery MADAME CURIE w Operze Bałtyckiej napisanej na zamówienie Gdańska i UNESCO), czyli R@portu i Aneksu do Wybrzeża Sztuki, zdecydowanym zwycięzcą jakości okazała się propozycja Teatru Wybrzeże. Przedłużony i naznaczony (bo inaczej zrobić nie można było) „z okazji" indolencji i braku przyzwoitości włodarzy Gdyni Wybrzeże Sztuki, tradycyjnie odbywający się na przełomie czerwca i lipca, stał się niebywałą gratką dla miłośników teatru oraz na pewno na Pomorzu najważniejszą imprezą teatralną."

  Katarzyna Wysocka, Gazeta Świętojańska

  „Najważniejszym trójmiejskim przeglądem poświęconym polskiemu teatrowi stało się w tym roku Wybrzeże Sztuki."

  Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl